З відкритих джерел

У Міжнародному суді ООН в Гаазі сьогодні буде останній день слухань у справі позову України проти Росії, свою промову виголосить російська делегація. Про це повідомляє кореспондент телеканалу "112 Україна".

Російська делегація більше української, її голова - колишній посол Росії в Нідерландах Леонід Колодкін. Серед захисників також іноземні юристи. Буде і українська делегація, але права голосу вони не мають.

Напередодні глава української делегації Олена Зеркаль заявила, що сьогодні "навряд чи ми почуємо щось від Росії, крім чергової брехні". Після сьогоднішнього засідання судді підуть приймати рішення, його можна чекати вже через місяць.

Новини за темою: Зеркаль: Ми готові надати свої заперечення і аргументацію на суді ООН в Гаазі

Нагадаємо, 7 березня під час минулого виступу Росії під стіни суду прийшли родичі загиблих рейсу "Боїнга" МН17, вони вимагали, щоб Росія говорила правду.

Як повідомлялося, раніше в Міжнародному суді ООН представники Російської Федерації пояснили походження зброї у бойовиків, заявивши, що радянське або залишене українською армією зброю лежало в шахтах, і бойовики знайшли його самі. В СБУ таку заяву РФ назвали частиною інформаційної операції в гібридній війні проти України.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі та відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.

Новини за темою: Зеркаль: Як запобіжний захід ми просимо вивести важке озброєння і забезпечити права українців та кримських татар