Роман Селезньов
ria.ru

Суд у США засудив росіянина Романа Селезньова, сина депутата Держдуми РФ від ЛДПР Валерія Селезньова, до 27 років позбавлення волі у справі про кібершахрайство, повідомляє Daily mail.

"Громадянин Російської Федерації був засуджений до 27 років тюремного ув'язнення за злом американських компаній для крадіжки даних кредитних карт", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, раніше Роман Селезньов підписав зізнання в інкримінованих йому злочинах на 11 сторінках. Однак слідство все одно вимагало для нього 30 років в'язниці.

В серпні 2016 року присяжні винесли Селезньову вердикт "винен" за 38 з 40 пунктів звинувачення, виправдавши Селезньова по двох інших пунктах. Росіянин звинувачувався за 40 злочинними епізодами за п'ятьма статтями: кібершахрайство, умисне заподіяння шкоди захищеному комп'ютеру, отримання інформації з захищеного комп'ютера, зберігання більше ніж 15 недозволених засобів для доступу до захищених комп'ютерних мереж, розкрадання персональної інформації при обтяжуючих обставинах.

Звинувачення заявляло, що Селезньов завдав збитків на 170 млн дол. Прокурори на процесі доводили, що на комп'ютері Селезньова при затриманні у 2014 році були виявлені 1,7 млн вкрадених номерів кредитних карт, а всього були вкрадені майже 3 млн номерів.

Справа Селезньова викликала резонанс завдяки обставинам затримання - його схопили агенти Секретної служби США на Мальдівських островах в 2014 році і вивезли на територію США.
Захист Селезньова, його батько, депутат Держдуми РФ Валерій Селезньов, а також МЗС РФ назвали затримання росіянина викраденням і порушенням норм міжнародного права.