Помічник президента РФ Владислав Сурков
"РИА Новости"

Адміністрація США може створити посаду спецпредставника щодо України, який безпосередньо буде вести переговори з помічником президента Росії Владиславом Сурковим, передає Buzzfeed з посиланням на неназваних європейських чиновників.

За даними чиновників, новий спецпосланець буде вести переговори щодо ситуації в Україні. За даними одного з дипломатів, канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала ідею відкриття дипломатичного каналу і підняла це питання в ході попередньої зустрічі з Трампом. Крім того, повідомляється, що держсекретар США Рекс Тіллерсон буде контролювати відбір посланця, у якого також будуть помічники.

За словами чиновника, на даний момент "йде обговорення цієї ідеї, однак поки остаточних рішень не прийнято". У Білому домі офіційних коментарів поки не дають.

Зазначається, що адміністрація Барака Обами також налагоджувала прямий канал з Сурковим для обговорення реалізації мінських угод щодо України.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявив, що "санкції - це єдиний механізм, здатний тримати Росію за столом переговорів".