У Словенії президент розпустив парламент і призначив дострокові вибори

Позачергові вибори відбудуться 3 червня

Reuters

Президент Словенії Борут Пахор розпустив парламент і призначив позачергові вибори у країні на 3 червня, повідомляє місцеве видання Delo.

"Я сьогодні розпустив Національні збори. Будучи президентом республіки, я сподіваюсь, що виборча кампанія відбудеться толерантно й без ненависті. Я не буду втручатися у її перебіг. Але я хочу, щоб результат був настільки ясним, наскільки це можливо, і це б дозволило швидко сформувати новий уряд", - заявив він для порталу Delo.

Президент додав, що явка на виборах буде залежати від того, наскільки толерантною буде кампанія та які аргументи використовуватимуть політичні партії.

Новини за темою: Індія підозрює Cambridge Analytica у використанні особистих даних громадян із метою впливу на вибори

Підставою для дострокових виборів стала відставка прем'єр-міністра країни Міро Церара. Причина відставки полягає у постанові Верховного суду країни, якою скасовується рішення минулорічного референдуму, що схвалює будівництво залізниці Копер-Дівача.

Відзначимо, що за два місяці у Словенії мали відбутися чергові парламенські вибори.

Новини за темою: Парламентські вибори в Угорщині: У виборчкомі фіксують рекордну явку

У такій ситуації партії ніяк не могли домовитися про дату виборів, пропонуючи проводити вибори у визначений час. Відповідні консультації завершилися лише на цьому тижні. 

Як повідомлялося, сьогодні у Чорногорії розпочався перший тур президенських виборів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів