У розслідуванні про причетність російських спецслужб до референдуму в Каталонії фігурує громадянин України, – ЗМІ
Слідчі не виключають, що існують зв'язки між лідерами каталонських сепаратистів і російськими шпигунами
18:02 23.11.2019
Розслідування іспанського суду про втручання російських спецслужб в події навколо спроби проголошення незалежності Каталонії стосується діяльності громадянина України та громадянина Росії, заарештованих у минулому році 4 жовтня в провінції Жирона.
Про це пише El Mundo.
Чоловіків затримали, коли вони їхали по трасі AP-7 у напрямку Франції на зареєстрованому в Білорусі "Мерседесі". Представники цивільної гвардії при огляді авто виявили російську гранату M-75, яка "була в ідеальному стані".
Національний суд пов'язує обох затриманих зі старшим офіцером російської військової розвідки Денисом Сергєєвим, щодо якого також ведеться розслідування.
Розслідувачі Bellingcat встановили, що Сергєєв відвідував Барселону мінімум два рази під ім'ям Сергія Федотова, один раз - за три дні до референдуму про незалежність Каталонії.
"Федотова" називають службовцем елітного військового підрозділу 29155, який західні спецслужби неодноразово звинувачували в дестабілізації в Європі.
Ця група російської військової розвідки почала комп'ютерні атаки напередодні референдуму, стверджується в публікації. Слідчі підозрюють, що її члени мали зв'язок з російськими хакерами, які допомагали підтримувати активність сайтів в день референдуму, який Мадрид вважає незаконним.
Різні джерела видання кажуть, що хоча розслідування в Національному суді почалося чотири місяці тому, зараз слідство прагне з'ясувати реальні масштаби діяльності російських шпигунів і ступеня їх проникнення в процеси навколо каталонської незалежності. Слідчі працюють з кількома гіпотезами і не виключають, що існують зв'язки між лідерами каталонських сепаратистів і російськими шпигунами.
Нагадаємо, в Каталонії почалися протести після того, як Верховний суд Іспанії виніс вироки 12 каталонським політикам у зв'язку з референдумом 2017 року про незалежність, який влада країни визнала незаконним.