"РИА Новости"
У Росії з'явився атакуючий банкомати вірус. Про це пише видання "Комерсант".

Новий вірус проникає в банкомат без будь-якого фізичного контакту.

За даними видання, мета вірусу — не кошти клієнтів, а гроші в банкоматі, який налаштовується на видачу всіх найбільших купюр кожному, хто набрав певний код.

Раніше заступник начальника головного управління безпеки і захисту інформації (ГУБЗІ) Центрального банку РФ Артем Сичов повідомив про новий безконтактний спосіб розкрадання грошових коштів з банкоматів, проте подробиць не розповів.

Видання з посиланням на джерела, що отримали розсилку FinCert з описом вірусу, пише, що мова йде про так званий безтілесний або безфайловий вірус, який "живе" в оперативній пам'яті банкомату.

За даними FinCert, у Росії в банкоматах він помічений вперше. Оскільки вірус не має файлового тіла, його не бачать антивіруси і він може жити в зараженому банкоматі як завгодно довго, каже один зі співрозмовників видання.

Новини за темою: США звинувачують російських шпигунів і хакерів у зломі даних Yahoo

"Вірус спрямовано на розкрадання коштів безпосередньо з банкомату, який при введенні заданого коду видає всю готівку з першої касети диспенсера, де зберігаються найбільші купюри (номіналом 1 тис. або 5 тис. руб.) — 40 штук. Отримати кошти може будь-хто, хто введе код, але звичайній людині його підібрати складно, занадто тривалі спроби можуть викликати підозру у служб безпеки банку", - розповіли співрозмовники видання.

Новини за темою: Хакери зламали сервери міністерства закордонних справ Чехії

Джерела в банках розповіли, що були вражені пристрої найбільшого виробника банкоматів — NCR. Але відмовлятися від цієї марки банкіри не збираються, оскільки вражений таким чином може бути будь-який банкомат.

"Виявлена уразливість нехарактерна для конкретного виробника, бо всі банкомати працюють під Windows", - говорить один зі співрозмовників.

Новини за темою: У Канаді хакери зламали ОС Microsoft і Apple MacOS на очах у сотень глядачів

Поки що не знайдено простий спосіб боротьби з новим вірусом, і банкам залишається лише підвищувати загальний рівень безпеки своїх мереж.

Раніше повідомлялося, що в Росії почали шукати способи перехоплення даних популярних месенджерів: WhatsApp, Viber, Facebook Messenger, Telegram, Skype.