У Росії збираються подати новий позов до Верховного суду Англії у справі про "борг Януковича"

Сьогодні Апеляційний суд у Лондоні задовольнив скаргу України проти Росії

Фото з відкритих джерел

Росія звернеться до Верховного суду Англії із заявою про новий розгляд справи про "борг Януковича" на 3 млрд дол. Про це повідомив перший віце-прем'єр РФ Антон Силуанов, передає ТАСС.

За його словами, сьогоднішній вердикт апеляційного суду в Лондоні на деякий час відкладає рішення щодо врегулювання спору.

Новини за темою: Мінфін про рішення суду Лондона: Це дозвіл обом сторонам оскаржити рішення у Верховному суді Великої Британії

"Рішення апеляційної інстанції полягає у такому: з чотирьох аргументів української сторони не підтримано три. Стосовно одного з них Апеляційний суд Англії ухвалив рішення щодо проведення більш глибокого, детального вивчення питання. Йдеться про надання кредиту Україні нібито під впливом російської сторони. Ми звернемося до Верховного суду Англії і впевнені, що англійське правосуддя зможе об'єктивно розібратися й ухвалити відповідне рішення", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, сьогодні, 14 вересня, Апеляційний суд у Лондоні задовольнив апеляційну скаргу України проти Росії у справі про "борг Януковича" - щодо євробондів на суму 3 млрд дол. 

Новини за темою: Рада зробила мораторій на виплату "євробондів" за кредитом РФ безстроковим

Таким чином, Високий суд Лондона повернеться до розгляду боргової суперечки між Києвом і Москвою в межах класичного судочинства, а не за прискореною процедурою.

Україна в грудні 2015 року допустила дефолт за євробондами, викупленими Росією в грудні 2013 року на кошти Фонду національного добробуту (3 млрд дол. - сам випуск та 75 млн дол. - останній купонний платіж). Київ пропонував Москві реструктуризацію боргу на загальних з комерційними кредиторами умовах. Росія цей варіант обговорювати відмовилася, наполягаючи на суверенному характері заборгованості. Борг мало бути погашено до 1 січня 2016 року. Однак у грудні 2015 року Україна запровадила мораторій на обслуговування цієї заборгованості і до 1 січня 2016 роки не здійснила платіж.

Новини за темою: Мінфін РФ готовий продати іншій країні "борг Януковича" в 3 млрд доларів

Після цього, 17 лютого 2016 року, Мінфін РФ подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості за єврооблігаціями.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів