У Росії заборонили показ українського фільму про медиків "Війна заради миру"

Картина розповідає про добровольців-парамедиків, які працювали під час військових дій на сході України

Міністерство культури Росії попрохало генеральну прокуратуру не допустити показу на території країни українського фільму "Війна заради миру". Про це повідомляє BBC.

Документальна картина розповідає про добровольців-парамедиків, які працювали під час військових дій на Сході України в 2014-2015 роках. Фільм повинні були показати на кінофестивалі "Артдокфест" в Москві, але зняли з показу.

Зі скаргою на фільм раніше звернувся в мінкульт депутат Держдуми Петро Толстой.

"У ролику до зазначеного фільму є сцени з нецензурною лайкою і міститься відверто брехлива інформація, спрямована на дискредитацію нашої країни", - йдеться в листі Толстого міністру культури Володимиру Мединському.

Депутат Толстой виклав у соцмережі два скани документів. В одному з них за підписом Мединського сказано, що мінкультури просить "вжити заходів прокурорського реагування з метою недопущення показу на території Росії фільму з явними ознаками екстремістської спрямованості".

В іншому документі за підписом заступника генпрокурора Росії йдеться, що перевіркою змісту фільму "Війна заради миру" займеться прокуратура Москви."Сюжет фільму - про медиків, про медичні евакуації, про людей, які гинуть і виживають, про долі людей, які змінила війна", - розповів Російській службі Бі-бі-сі режисер фільму Євген Титаренко.

Він зазначив, що крім членів організаційного комітету "Артдокфеста", фільму ніхто не бачив, але "всі засуджують". "Рятувати життя людей - хіба це екстремізм? Це взагалі антивоєнний фільм", - заявив Титаренко. Він додав, що в його фільмі немає жодних пропагандистських прийомів на зразок начитки або закадрових коментарів автора - показана тільки зйомка військових подій в Україні.

Нагадаємо, що в рамках "Артдокфесту" проходив показ ще одного документального фільму про війну на Донбасі - "Політ кулі". На його прем'єру в кінотеатр "Октябрь" у Москві прийшли невідомі і погрожували організаторам показу. Крім того, на самому показі прихильники сепаратистів почали кричати "Ганьба" в залі і пішли тільки на прохання охорони.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...