У Росії розглядають можливість продовження повноважень президента до трьох термінів поспіль

Раніше термін президентських повноважень було збільшено у РФ з чотирьох до шести років

"РИА Новости"

Парламент Чечні вніс до Держдуми Російської Федерації поправки до Конституції про продовження повноважень президента Росії до трьох термінів поспіль. Відповідний проект закону розміщено в базі даних нижньої палати російського парламенту.

Необхідність внесення поправок чеченські депутати пояснили "досягнутою соціально-політичною стабільністю". "На тлі сформованої складної зовнішньої політичної ситуації важливо зберегти спадкоємність державної влади", — зазначають автори законопроекту.

На їхню думку, ця поправка "не применшує демократичні основи держави і дає можливість народу самим визначити майбутнє Росії".

Як відомо, на цей момент Конституція РФ забороняє перебувати на посаді президента більше двох термінів поспіль.

Чинний глава російської держави Володимир Путін став президентом Росії в 2000 році. Його другий термін завершився в 2008 році, після чого президентський пост обійняв давній соратник Путіна Дмитро Медведєв. Путін був призначений прем'єр-міністром у його уряді.

Наприкінці свого терміну Медведєв запропонував Путіну знову балотуватися на найвищу посаду, і його втретє обрали президентом у березні 2012 року. Тоді Путін зробив прем'єром Медведєва.

У березні поточного року Путін вчетверте брав участь у президентських виборах і знову переміг. З його інавгурацією Медведєв залишився прем'єром.

Зауважимо, що раніше в Росії вже вносили поправки до Конституції щодо президентських повноважень. Зокрема у 2008 році було збільшено термін президентських повноважень з чотирьох до шести років.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів