У Росії мають намір покарати керівництво космічної галузі за провальні запуски супутників

На втрачених космічних апаратах замість вузлів дніпропетровського "Південмашу" використовувався розгінний блок російського виробництва

З відкритих джерел

Уряд Російської Федерації має намір прийняти "жорсткі заходи" стосовно фахівців у космічній галузі та функціонерів Роскосмосу через провальні запуски супутників з космодромів "Байконур" і "Восточний". Про це повідомляє видання "Коммерсантъ".

Джерело в уряді розповіло виданню, що проект по запуску ангольського супутника, який напередодні після запуску з Байконура не вийшов на зв'язок, був досить важливим для Росії". Москві потрібно було виконати домовленості в космічній сфері на тлі успішної реалізації контрактів з військово-технічного співробітництва", зазначає видання.

Супутник Angosat-1 — перший ангольський апарат подібного типу — призначався для забезпечення в Африці телевізійного і радіомовлення.

Раніше російські ЗМІ повідомляли про те, що в кінці листопада на задану орбіту не вийшли супутники, запущені з космодрому Восточний на ракеті "Союз". Розгінний блок "Фрегат" з супутниками розбився і згорів в атмосфері. Аварійна комісія Роскосмоса прийшла до висновку, що причиною інциденту стала помилка у поведінці розгінного блоку після відділення від ракети-носія. Згідно з висновком комісії, збій стався через порушення в алгоритмі системи управління "Фрегат".

Напередодні, 26 грудня, відбувся пуск першого ангольського супутника AngoSat-1. Це був перший геостаціонарний супутник зв'язку, створений російською "Енергією" за останні 15 років. Корисне навантаження для апарату надала європейська Airbus. Створення супутника проходило в рамках контракту, укладеного в 2009 році між "Роскосмосом" і урядом Анголи при посередництві "Рособоронекспорту". При запуску використовувався ракетно-космічний комплекс "Зеніт-М", розташований на космодромі Байконур (Казахстан). Практично відразу після запуску з супутником була втрачено зв'язок і в майбутньому він, ймовірно, перетвориться в космічне сміття. Причиною невдалого запуску AngoSat-1 деякі російські ЗМІ вважають те, що в якості верхнього ступеня середньої ракети "Зеніт-2ЅБ", який збирається дніпропетровським "Південмашем" (Україна), був використаний розгінний блок російського виробництва "Фрегат-СБ". До цього представники космічної галузі РФ заявляли, що зможуть обходитися без вузлів української збірки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів