У Празі відбулася інавгурація Земана

Вона пройшла у Владиславському залі Празького граду на спільному засіданні обох палат парламенту в присутності високопоставлених гостей

Мілош Земан Czech Radio

У четвер, 8 березня, у Празі відбулася церемонія вступу Мілоша Земана на посаду президента Чехії на другий п'ятирічний термін. Про це повідомляє Czech Radio.

Земан приніс клятву вірності Чеській Республіці, а потім виступив майже з півгодинною інавгураційною промовою, в ході якої зал покинули ряд політиків, насамперед, представники правих партій – "TOP 09" і "Цивільно-демократичної партії".

За даними Czech Radio, в ході свого виступу президент звинуватив у необ'єктивності чеське громадське телебачення, а також розкритикував підприємця Зденека Бакалу і його ЗМІ.

Глава держави звинуватив Бакалу у великих економічних злочинах, назвав його "плямою" на тілі країни. Він також заявив, що поки не буде поставлена крапка в розслідуванні щодо діяльності бізнесмена в компанії OKD, не можна буде сказати, що економічні злочини в Чехії вже у минулому.

Земан підкреслив, що в ході свого другого п'ятирічного строку продовжить активно підтримувати національну економічну дипломатію та інститут активного громадянства, а також висловився за введення елементів прямої демократії, зокрема, прямих виборів мерів і гетьманів. Політик позитивно оцінив практику поїздок по регіонах та зустрічей з громадянами, від якої він не збирається відмовлятися.

Нагадаємо, на думку посла України в ЧР Євгена Перебийніса, переобрання президентом Чеської Республіки Мілоша Земана нічого не змінює у відносинах між Прагою та Києвом.

73-річний Земан випередив суперника, 68-річного вченого Іржі Драгоша, з результатом 51,42% проти 48,57%.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів