У Польщі заборонили торгувати в неділю

Дозволено продаж тільки квітів, морозива, хлібобулочних та кондитерських виробів

Reuters

Сейм Польщі прийняв закон про заборону торгівлі в неділю. З 1 березня для магазинів виділено 2 неділі на місяць - першу і останню. Про це повідомляє "Польське радіо".

Закон передбачає, що з 2019 року магазини будуть відкриті тільки в одну неділю, з 2020 року діятиме заборона на торгівлю по неділях за винятком семи спеціально визначених неділь на рік.

Дозволено працювати у цей день тільки квіткарням і кондитерським магазинам, пекарням та кафе-морозивним за умови, що вони справді продаватимуть квіти, морозиво, хлібобулочні та кондитерські вироби.

За порушення закону передбачено штраф - від 1 тис. до 100 тис. злотих, а в разі систематичного ігнорування заборони - позбавлення волі.

Документ передано на підпис президенту Польщі Анджею Дуді.

Ініціаторами законопроекту стали депутати партії "Солідарність". Вони переконані, що так буде досягнуто компромісу між інтересами працівника і роботодавця. Цю ініціативу підтримує католицька церква, ставлячи за приклад інші європейські країни, де неділю вважають днем, ​​вільним від торгівлі.

Польська Рада ТЦ виступає проти і провела аналіз, довівши, що саме відмова від такої заборони сприяє розвитку підприємництва та зростанню зайнятості в торгівлі.

Відзначимо, що зараз торговельні центри і супермаркети в Польщі закриті тільки в офіційні святкові дні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів