У Польщі набув чинності скандальний закон про Інститут національної пам'яті

Закон передбачає кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту

Інститут національної пам'яті в Польщі korrespondent.net

У Польщі в четвер, 1 березня, набув чинності закон про Інститут національної пам'яті, який розширює повноваження установи у справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу". Про це повідомляє польське видання Wprost.

Закон передбачає кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у посібництві нацистській Німеччині, військові злочини або злочини проти людяності. Законопроект забороняє використовувати словосполучення "польський табір смерті" при описі концтаборів, що існували на території окупованої Польщі. Будь-який громадянин країни, а також іноземець, який порушив закон, буде засуджений до виплати штрафу або тюремного ув'язнення строком до трьох років.

Також закон забороняє заперечення Волинської трагедії і пропаганду "бандерівської ідеології". МЗС і світове співтовариство піддали закон критиці як такий, що "заперечує Голокост і зображає в непривабливому світлі українців".

Новини за темою: Польща допускає внесення змін до скандального закону про ІНП

Закон був прийнятий верхньою та нижньою палатами парламенту Польщі 1 лютого. 6 лютого закон підписав президент Польщі Анджей Дуда.

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль і Україна. В ізраїльському МЗС повідомили, що Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби заперечити історичну правду. Держдеп США закликав Варшаву переглянути закон.

Пізніше віце-спікер Сейму Польщі Ришард Терлецький заявив про можливе внесення поправок до закону про Інститут національної пам'яті і зазначив, що в "українській частині закону можливе певне уточнення".

"Цій українській частині найбільше потрібна певна поміркованість. Закон пролежав рік в ящиках саме в зв'язку з розширенням категорій, додаванням слів, збільшенням юридичної плутанини. Здавалося, що в кінці цього лежання документ не буде дуже чутливими, хоча ця українська частина для українців є важкою. Але Україна також прийняла подібний закон, хоча там мова не йде про міру покарання, проте мова йде про злочин за те, що хтось ставить під сумнів заслуги тих, хто боровся з комуністами, але також вдосконалення шал злочину проти поляків ", - зазначав Терлецький.

Новини за темою: Польська опозиційна партія запропонувала зміни до скандального закону про ІНП

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів