У Південному Судані закінчилася п'ятирічна громадянська війна

З початку громадянської війни тут загинули десятки тисяч людей, близько чотирьох мільйонів змушені були покинути свої будинки

Reuters

Нинішній президент і колишній віце-президент - підписали мирний договір і договір про поділ влади в країні. Громадянська війна в Південному Судані закінчилася. Про це повідомляє DW.com

Підписаний договір передбачає поділ влади в країні, де останні п'ять років тривав збройний конфлікт між народністю дінка, до якої належить президент Салва Кіір, і народністю нуер, до якої належить відправлений у відставку віце-президент Рієка Машар. Згідно з цим договором, Машар повертається на посаду віце-президента. Посередницьку роль в укладенні миру зіграв Судан, йдеться у повідомленні. 

"Як президент Південного Судану я заявляю всім, що угода, підписана сьогодні, має покласти край війні і конфліктам в нашій країні", - цитує агентство Reuters слова президента Салви Кііра.

На його думку, нинішня угода між урядом і повстанським угрупованням цього разу буде успішною, оскільки, на відміну від усіх попередніх, рішення не було нав'язано ззовні. Він також закликав до діалогу Радбез ООН, щоб обговорити ситуацію в сфері безпеки регіону.

З початку громадянської війни тут загинули десятки тисяч людей, близько чотирьох мільйонів змушені були покинути свої будинки. Південний Судан відокремився від Судану в 2011 році.

Новини за темою: Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо застосування санкцій проти Південного Судану

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів