У Норвегії стартує розгляд позову Брейвіка про порушення його прав

Терорист скаржиться на обмежене коло спілкування

© AFP 2016/ Junge, Heiko / POOL

Судовий розгляд за позовом норвежця Андерса Берінга Брейвіка на державу, який поскаржився на негуманні умови утримання у в'язниці, де він перебуває після скоєння подвійного теракту в Осло та на острові Утойя в 2011 році, пройде в Норвегії з 15 по 18 березня, передає "РИА Новости".

Брейвік скаржиться на те, що утримання у в'язниці порушує його права людини, зокрема статті 3 та 8 Європейської декларації прав людини, одна з яких стосується "нелюдського, що принижує гідність, поводження або покарання", а інша того, що "кожна людина має право на повагу до її приватного і сімейного життя", пояснюється в повідомленні суду Осло.

Андерс Берінг Брейвік (1979) був визнаний винним у загибелі 22 липня 2011 року восьми осіб у центральному Осло і 69 людей у літньому молодіжному таборі норвезької Робочої партії в околицях Осло на острові Утойя. Відразу ж після свого затримання Брейвік зізнався у скоєнні терактів, проте винним себе не вважав. Він неодноразово говорив, що пішов на злочин, щоб зупинити падіння норвезької культури в рамках права на самооборону в боротьбі проти мультикультуралізму.

У серпні 2012 року суд Осло засудив Брейвіка до 21 року тюремного ув'язнення. Скаргу на державу, яка, як Брейвік наполягає, сильно ізолювала його від людей, він подав у суд Осло в липні минулого 2015 року. За словами адвокатів, суть скарги Брейвіка полягає в тому, що у нього немає спонтанних спілкувань з людьми, з іншими ув'язненими, наприклад, а лише заплановані зустрічі з адвокатами або лікарями.

Відповідач — норвезька держава — наполягає, однак, на тому, що умови тримання засудженого відповідають законам країни і знаходяться у відповідності з правами людини. У засудженого, зокрема, є доступ у три камери – в одній з них він спить, в іншій він може працювати і в третій – тренуватися. Йому надано комп'ютер, проте без виходу в інтернет. У засудженого є своє невелике місце з виходом на свіже повітря.

Судове засідання відбудеться в спортзалі в'язниці міста Skien (Skien), де з 2013 року відбуває покарання Брейвік. Вона розташована за дві години їзди від Осло, і відділення, у якому він знаходиться, віднесено до категорії підвищеного рівня безпеки, що у випадку з Брейвіком означає обмежене спілкування з іншими ув'язненими.

Під час суду планується заслухати адвоката Брейвіка, самого позивача, відповідача, психіатра, а також співробітників обох в'язниць, де перебував засуджений, включаючи і ту, у якій він відбуває покарання сьогодні.

Новини за темою: У ПАРЄ пропонують зробити 22 липня днем пам'яті жертв тероризму

Як повідомлялося, у 2014 році Брейвік погрожував розпочати голодування через застарілу ігрову приставку.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів