Bild

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн відкидає звинувачення президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа на адресу Берліна, що той заборгував "величезні суми" НАТО. Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Немає ніякого боргу в рамках НАТО. Прив'язувати виключно до НАТО витрати на оборону на рівні 2% ВВП, яких ми хочемо досягти до середини наступного десятиліття, є помилковим", - заявила глава оборонного відомства Німеччини.

Урсула фон дер Ляєн також заявила, що в рамках НАТО крім рівня витрат на оборону у відсотках від ВВП країни слід враховувати і так званий "індекс активності", який, зокрема, враховував би участь збройних сил держав у спільних діях НАТО.

Уряд ФРН неодноразово підкреслював, що виконуватиме взяті на себе в рамках НАТО зобов'язання і до 2024 року збільшить витрати на оборону до 2% ВВП щороку, про що було домовлено на саміті НАТО в 2014 році в Уельсі.

Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявив, що Німеччина завинила Сполученим Штатам Америки і НАТО "величезні суми грошей" за надання дорогої системи оборони.