У Німеччині помер 96-річний "бухгалтер Аушвіцу", так і не відбувши термін у в'язниці

Причина смерті невідома

Оскар Гренінг Der Spiegel

Німець Оскар Гренінг, який служив у таборі смерті Аушвіц під час Другої Світової війни , помер у віці 96 років, так і не відбувши термін у в'язниці. Про це повідомляє Bloomberg.

Причина смерті невідома.

Новини за темою: Бабин Яр можна порівняти хіба що з табором Аушвіц, - Порошенко

Оскар Гренінг отримав прізвисько "бухгалтер Аушвіцу". Він займався перерахунком валюти та інших цінностей, які вилучалися у в'язнів після прибуття до концтабору. В СС Гренінг отримав звання унтер-офіцера, яке тоді називалося "унтершарфюрер".

У 2015 році Оскар Гренінг був засуджений до чотирьох років ув'язнення за звинуваченням у причетності до вбивств 300 тис. осіб в таборі смерті Аушвіц у часи Другої світової війни.

Новини за темою: У Німеччині суд визнав, що 96-річний "бухгалтер Аушвіца" може відбувати термін ув’язнення

Гренінг зізнався, що з моменту своєї появи в концтаборі в 1942 році знав про вбивства людей у газових камерах, і "відчуває свою моральну провину перед усім єврейським народом".

Однак Гренінг заявляв, що "юридично не винен" і просив про помилування. Прокуратура Німеччини відхилила його прохання.

Новини за темою: Жахи Освенцима

У Гренінга було два сини.

Під час Другої Світової війни в польському місті Освенцим німецькі війська створили перший концтабір Аушвіц. У ньому нацисти вбили 1,4 млн осіб, з яких близько 1,1 млн - євреї. Зараз на місці табору смерті розташований музей. День визволення табору встановлено ООН як Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів