У Німеччині ХДС/ХСС і СДПН домовилися про формування коаліції і уряду

Коаліцію не могли сформувати майже півроку

З відкритих джерел

Партії канцлера ФРН Ангели Меркель "Християнсько-демократичний союз" (ХДС), а також їх партнерам з "Християнсько-соціального союзу" (ХСС) вдалося досягти коаліційної домовленості з "Соціал-демократичною партією Німеччини" (СДПН). Про це повідомляє Bild.

За інформацією видання, в рамках договору про створення коаліції СПДН отримала під своє керівництво Мінфін і міністерство праці. Крім того, глава партії Мартін Шульц буде призначений на пост глави Міністерства закордонних справ.

ХДС, в свою чергу, отримала міністерство економіки і Міноборони ФРН. Хорст Зеехофер, глава ХСС, займе в новому коаліційному уряді пост міністра внутрішніх справ.

Раніше ХДС провалила переговори про коаліцію з Партією зелених і "Вільною демократичною партією". Через цей провал наразі Німеччиною керує уряд, сформований без коаліції, за підсумками виборів в бундестаг.

Нагадуємо, що 24 вересня 2017 року у ФРН пройшли парламентські вибори, за підсумками яких блок ХДС/ХСС отримав більшість в 246 місць (32,9%), СДПН - 153 місця (20,5%), праві популісти "Альтернатива для Німеччини" - 94 місця з 12,6%, "Вільна демократична партія" - 80 місць з 10,7% голосів. "Ліві" і "Зелені" отримали 69 і 67 місць відповідно - по 9,2% і 8,9% голосів виборців.

ХДС/ХСС намагалися сформувати коаліцію з "вільними демократами" і "Зеленими", проте Крістіан Лінднер, глава "Вільної демократичної партії", вивів свою партію з переговорів. Це рішення він пояснив у своєму Твіттері відсутністю довіри як основи відносин між партнерами по коаліції. Пізніше прикладом демократів скористалися і "Зелені", які заявили, що з рештою кількістю голосів в парламенті у коаліції вийде "уряд меншості", і вони не бажають брати в ньому участь.

Переговори з СДПН тривали тривалий час через розбіжності в питаннях міграційної політики, проте сторонам все ж вдалося дійти згоди.

Джерело: Bild

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів