У Німеччині екологи в суді оскаржують будівництво "Північного потоку-2"

Екологи хочуть блокувати заплановане на травень початок будівельних робіт

Reuters

Екологічне об'єднання Nabu збирається домогтися скасування дозволу на будівництво газопроводу в територіальних водах Німеччини. Про це пише DW.

Екологічне об'єднання Nabu оскаржило дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у Німеччині, що компанія Nord Stream 2 отримала раніше в цьому році.

Екологи подали позов у Вищий адміністративний суд землі Мекленбург - Передня Померанія проти рішення гірничого управління німецького міста Штральзунд дозволити будівництво трубопроводу в територіальних водах ФРН.

Тим самим Nabu намагається запобігти заплановане на травень початок будівельних робіт.

"Ми бачимо кричущі порушення в методах дослідження і сумніваємося, що газопровід не викличе серйозних наслідків для морського середовища", - пояснив експерт Nabu Кім Детлофф, якого цитує агентство dpa.

У Nabu також сумніваються, що проект задовольняє вимогам незалежної процедури видачі дозволу, оскільки значна частина даних моніторингу щодо можливого впливу на навколишнє середовище була відсутня.

Об'єднання вказує на те, що в територіальних водах Німеччини трубопровід повністю буде проходити через морські природоохоронні зони. Це становить небезпеку для життя багатьох морських тварин.

Позов Nabu підтримує і німецьке відділення Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).

Детлофф переконаний, що дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" було видано "на основі застарілих уявлень". Детлофф вказав на той факт, що можливості Німеччини імпортувати і зберігати газ сьогодні в три рази перевищують реальне споживання.

У компанії Nord Stream 2, яка займається будівництвом газопроводу, заявили, що позов не загрожує реалізації проекту. В процесі його затвердження компанія довела, що трубопровід необхідний, щоб частково знизити перебої в постачаннях у Європу, які можуть виникнути в майбутньому, зазначив представник Nord Stream 2.

Таким чином, "Північний потік-2" допоможе підвищити енергетичну безпеку країн ЄС та підвищить рівень конкуренції на європейському ринку, запевняє "дочка" російського концерну "Газпром".

Наприкінці січня компанія Nord Stream 2 отримала дозвіл гірничого управління німецького міста Штральзунд на будівництво та експлуатацію "Північного потоку-2".

Відомство погоджувало плани з будівництва 55-кілометрового ділянки газопроводу у відповідності з законом про енергетичної промисловості. У територіальних водах ФРН будівництво буде вестися в районі Любмина поблизу Грайфсвальда.

У березні закінчується термін, коли це рішення можна оскаржити у судовому порядку. У суді підтвердили отримання позову від Nabu, повідомляє dpa.

Противники проекту - в тому числі Польща, країни Балтії і Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС.

Уряд Німеччини підтримує будівництво газопроводу. Нещодавно канцлер Ангела Меркель заявила, що проект слід розглядати з економічної, а не політичної точки зору.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів