У НАТО мають намір підвищити боєготовність через можливі загрози з боку РФ

Передбачається, що в разі необхідності НАТО зможе за 30 днів перекинути 30 тис. військовослужбовців в зону конфлікту

Військові НАТО, архівне фото З відкритих джерел

Північноатлантичний альянс має намір підвищити боєздатність своїх військ через можливі загрози з боку Росії. Про підготовку відповідних планів у суботу, 2 червня, повідомило німецьке видання Welt am Sonntag, передає Deutche Welle.

Очікується, що в кризовій ситуації НАТО повинна бути в змозі за 30 днів оперативно перекинути близько 30 тис. військовослужбовців в зону конфлікту.

Новини за темою: Росія є найбільшою загрозою для світу, НАТО має зміцнювати співпрацю, - Дуда

Спеціальні підрозділи оперативного розгортання при необхідності можуть підтримати сили швидкого реагування - NATO Response Force (NRF). До складу останніх входять близько 20 тис. солдатів, які на ротаційній основі щорічно направляються для проходження служби різними країнами-членами альянсу.

Наголошується, що в деталях намічені плани будуть узгоджені на рівні міністрів оборони держав альянсу на зустрічі в Брюсселі 11 і 12 червня.

Нагадаємо, що Альянс має намір провести навчання Trident Juncture, найбільші з часів холодної війни. Очікується, що вони відбудуться восени 2018 року. У маневрах візьмуть участь близько 45 тис. військовиків країн НАТО, а також десятки кораблів і літаків, задіяних у маневрах біля берегів Норвегії, для відбиття "імітованої загрози".

Росія ж має намір провести масштабні навчання "Схід-2018" у серпні-вересні. Планується задіяти сили і засоби Східного і Центрального військових округів, Північного флоту. 

У четвер, 31 травня, в Брюсселі (Бельгія) відбулося засідання Ради Росія – НАТО на рівні послів, де обговорювалася ситуація в Україні, військова активність РФ і майбутні навчання. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів