У МЗС Угорщини заперечують, що вдалося досягти домовленостей з Україною щодо закону "Про освіту"

За словами представника міністерства, Україна продовжує не виконувати рекомендації Венеціанської комісії

Фото з відкритих джерел

У Міністерстві закордонних справ Угорщини заперечують, що під час двосторонніх політичних консультацій в Ужгороді з заступником міністра закордонних справ України Василем Боднарем сторонам вдалося досягти домовленості щодо закону України "Про освіту". Про це повідомляється на сайті уряду Угорщини.

"Не було укладено жодного договору, Україна продовжує не виконувати рекомендації Венеціанської комісії", - заявив представник МЗС Угорщини Тамаш Менцер.

Менцер зазначив, що "позиція угорського уряду не змінилася": Україна не може почати реалізацію закону про освіту, поки не узгодить всі питання з національними меншинами, у тому числі з Закарпатськими угорцями.

Новини за темою: Угорщина вимагає від України юридичних гарантій за законом про освіту, - Сійярто

"Поки рано говорити про зміну позиції офіційного Будапешта, згідно з якою Угорщина блокує міжнародні ініціативи України до того моменту, поки не буде досягнуто згоди з усіх питань освітнього закону між українською владою і угорцями Закарпаття", - додав Менцер.

Вчора Міністерство закордонних справ заявило, що в ході переговорів з Угорщиною вдалося узгодити ключові позиції про шляхи врегулювання ситуації, пов'язаної з імплементацією мовних норм закону "Про освіту". Про це у своєму мікроблозі Twitter написав заступник міністра закордонних справ Василь Боднар.

Новини за темою: Угорщина знову заявила, що не буде сприяти проведенню засідання Україна - НАТО

25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", положення якого (зокрема ст. 7 щодо мови освіти в Україні) викликали стурбованість низки країн. Порошенко доручив Міністерству закордонних справ і Міністерству освіти та науки провести стосовно цього закону необхідні консультації з європейськими партнерами, зокрема з Радою Європи. Новим законом в Україні вводиться 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська. 28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеційської комісії.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) під час дебатів ухвалила резолюцію щодо українського закону "Про освіту". Українську владу, зокрема, закликали прислухатися до зауважень Венеційської комісії, а також продумати "більш гнучку модель" двомовної освіти з урахуванням інтересів тих, хто належить до корінних народів та національних меншин.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів