У МЗС Чехії уточнили слова Земана щодо виробництва "Новичка"

У чеському Брно досліджувався "Новичок" з маркуванням А230, а проти екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля застосували у Великій Британії речовину з маркуванням А234

ria.ru

Нервово-паралітична речовина А230, з якою працює міністерство оборони Чехії, відрізняється від того типу "Новичка", який використовувався в британському Солсбері проти екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля. Про це 4 травня заявили у міністерстві закордонних справ (МЗС) Чехії.

Новини за темою: Заява Земана щодо газу "Новичок" демонструє неслушність звинувачень Лондона, - Пєсков

"МЗС вважає дуже важливим той факт, що нервово-паралітичну отруту, використовувану в нападі у Великій Британії, позначено A234 і, отже, є речовиною, відмінною від речовини, що досліджувалася Чеським військово-дослідним інститутом у Брно", – йдеться у повідомленні.

У міністерстві підтвердили інформацію міноборони країни, що "Новичок", який тестується в Чехії з метою розробити ефективний захист від хімічної зброї, після використання "негайно видаляється лабораторією і ніде не зберігається".

Новини за темою: Керівник ОЗХЗ: Для отруєння Скрипалів було використано 50-100 грамів "Новачка"

Вчора, 3 травня, президент Чехії Мілош Земан заявив, що Чехія в малих дозах виробляла і проводила випробування нервово-паралітичної речовини "Новичок". Після цього, уточнив президент, всі зразки було знищено.

Нагадаємо, що екс-офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були отруєні в британському місті Солсбері 4 березня. Глава уряду Великої Британії Тереза Мей поклала всю відповідальність на російські спецслужби, а розслідування підтвердило застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу "Новичок", який виробляють у Росії.

Організація із заборони хімічної зброї підтвердила висновки британських експертів про те, що Скрипалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною, однак постпред РФ при ООН Василь Небензя зазначив, що в доповіді ОЗХО ніяк не згадується, що виробником речовини є Росія.

Пізніше глава МЗС РФ Сергій Лавров висунув зустрічну версію - що Скрипалі були отруєні речовиною BZ, що знаходиться на озброєнні США та Великої Британії. Швейцарська лабораторія, на дослідження якої він послався, спростувала цю заяву.

Також з'явилися дані про те, що влада РФ почала знесення корпусів НДІ в Шиханах. Саме в ньому, на думку Великої Британії, велися розробки газу "Новичок".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів