Юрій Болбочану
З відкритих джерел

У Молдові затримали колишнього депутата парламенту Юрія Болбочану за підозрою у шпигунстві і державній зраді батьківщині, повідомляє News Maker з посиланням на джерела в правоохоронних органах.

Як стверджує один зі співрозмовників видання, Болбочану було затримано після обшуків, які силовики проводили у нього вдома 17 березня. Який процесуальний статус у затриманого — підозрюваний він або обвинувачений — поки не відомо.

При цьому наголошується, що в постанові прокуратури про проведення обшуку (датовано 25 лютого) зазначено, що кримінальне переслідування розпочато влітку минулого року у відповідності зі ст. 337 "Зрада батьківщині" та ст. 338 "Шпигунство" КК Молдови. Справу веде прокуратура по боротьбі з організованою злочинністю й особливих справ. "З постанови ясно, що йдеться про зв'язок Болбочану з помічником військового аташе посольства Росії в Молдові Олександром Грудіним", - зазначає видання.

Також повідомляється, що Болбочану підтримує зв'язки з людьми, зацікавленими в отриманні інформації державної важливості, у тому числі з метою дестабілізації соціально-політичної ситуації в країні".

Нагадаємо, 28 лютого в Молдові було затримано колишнього суддю Дніпровського райсуду Києва Микола Чаус. При цьому глава Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морарь сказав, що Чаус сам прийшов до відділення поліції в Кишиневі і здався правоохоронцям. Згодом детективи Національного антикорупційного бюро України особисто відвезли до Молдови документи на екстрадицію Миколи Чауса.