У Мінську на заклик екс-кандидата в президенти Миколи Статкевича сьогодні пройшов "Марш розсерджених білорусів". Його учасники вимагли від влади скасувати "Декрет про дармоїдство". Про це повідомляє TUT.BY.

На акцію прийшло близько двох тисяч людей. Деякі учасники акції принесли біло-червоно-білі прапори, а також прапори Євросоюзу. Присутні учасники мітингу запалювали фаєри, натовп скандував "Йди!", "Дорогу народу" і "Живе Білорусь!". На марші грав неофіційний гімн Майдану в Києві - "Воїни світла" Ляписа Трубецького.

На акції учасники прийняли резолюцію, де виклали вимоги до влади скасувати "Декрет про дармоїдство", скасувати підвищення пенсійного віку і повернути народу "вільні та чесні вибори". Цю резолюцію вони збираються віднести до Міністерства з податків і зборів.

Нагадаємо, в квітні 2015 року було підписано так званий декрет "про дармоїдів", згідно з яким працездатні жителі республіки, непрацюючі та які не платять податків понад півроку, повинні щороку сплачувати збір у розмірі 20 базових величин (більше 200 доларів).

Новини за темою: Водія, який "дрифтував" на площі Перемоги в Мінську, засудили на три роки позбавлення волі

За даними Міністерства з податків і зборів Білорусі, близько 10% громадян, яким надіслали повідомлення про сплату "податку на дармоїдство", заплатили цей збір. Всього "листи щастя" про сплату податку отримали понад 470 тисяч громадян Білорусі.