У М'янмі знайшли вбитими шістьох буддистів, звинувачують мусульман-рохінджа

Жителі села вважають, що загиблі натрапили на табір рохінджа

Протести буддистських націоналістів проти уряду М’янми через неспроможність врегулювати міжетнічні конфлікти AP Photo

У західній частині М’янми внаслідок сплеску насильства в неспокійному штаті Ракхайн загинуло щонайменше шестеро членів буддистської меншини. Про це з посиланням на урядові та релігійні джерела повідомляє Reuters.

За словами де-факто глави уряду М’янми Аунг Сан Су Чжи, сили безпеки виявили тіла трьох чоловіків і трьох жінок з вогнепальними ранами в гірському масиві поблизу міста Мангдау.

У вбивстві шести членів меншини з села Кайгей звинувачують "екстремістів" – бойовиків-мусульман. Жителі села вважають, що загиблі натрапили на табір рохінджа.

Видання нагадує, що конфлікт загострився в жовтні минулого року. Тоді невідомі бойовики напали на прикордонні пости, внаслідок чого було вбито 9 поліцейських. Після цього розпочалися переслідування мусульман-рохінджа з боку збройних сил та поліції М'янми.

Військове придушення рохінджа викликало критику з боку США (які заявили про можливі "злочини проти людства"), правозахисної групи "Міжнародна амністія", Державного департаменту США, уряду сусіднього з М'янмою Бангладешу і уряду Малайзії (куди втікали багато рохінджа). Де-факто глава уряду М'янми Аунг Сан Су Чжи особливо піддається критиці за своє мовчання щодо цього питання, а також за бездіяльність у контексті запобігання військовим зловживанням.

Зауважимо, що перші антимусульманські погроми в М'янмі почалися 4 червня 2012 року. Тоді буддисти-араканці (етнографічна група, що проживає в штаті Ракхайн) звинуватили мусульман у загибелі 26-літньої жінки-буддистки, але, на думку ісламської організації Global Islamic Media Front, обвинувачення були неправдивими. 20 березня 2012 року в місті Мейтхіла в центрі М'янми почалися погроми мусульманських будинків, кількість жертв перевищила 30 осіб, 4 місцеві мечеті було спалено, влада країни вивела на вулиці патрульні загони, частину міста, де проживали мусульмани, було повністю знищено.

22 березня 2013 року в місті та трьох ближніх населених пунктах було введено надзвичайне становище після дводенних антимусульманських погромів, під час яких загинуло 43 людини, а 12 тисяч були вимушені втікати з міста, переважна більшість із них були мусульманами, спалили 1594 будинки.

Новини за темою: У М'янмі під час водного фестивалю загинули 285 осіб

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів