До Конгресу США вперше обрано жінок-мусульманок

Одна з них має наміру приходити на засідання в хіджабі

BBC

За результатами проміжних виборів у США мусульманки вперше стали членами Палати представників від Демократичної партії. Про це повідомляє BBC.

"Рашида Тлаиб і Ільхан Омар увійшли в історію, ставши першими мусульманками, обраними до Палати представників. В ній вони будуть представляти штати Мічиган і Міннесота", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Розкол на Капітолії. Підсумки виборів до Конгресу США

Тлаиб і Омар були кандидатами від Демократичної партії і жорстко критикували антиіммігрантську і антимусульманську риторику президента Дональда Трампа. Одним з перших законів, підписаних Трампом після переїзду в Білий дім, стала тимчасова заборона на в'їзд у США громадянам семи ісламських країн - Ірану, Іраку, Сирії, Ємену, Сомалі, Судану та Лівії.

Вибори стали рекордними за кількістю мусульман, які обиралися на регіональному і федеральному рівні - всього у кампанії брали участь близько 100 таких кандидатів.

Новини за темою: Вибори до Конгресу США як випробування команди Трампа на міцність

Нагадаємо, що 6 листопада в США відбулися проміжні вибори в Конгрес, в результаті яких Демократична партія отримала більшість місць в Палаті представників. Однак Республіканська партія зміцнила свою більшість у Сенаті, Трамп назвав "грандіозним успіхом".

Нижня палата Конгресу - Палата представників - відповідає за прийняття нових законів, які надають вплив в тому числі і на зовнішню політику США. Верхня палата - Сенат - займається кадровими призначеннями та контролем над Білим домом.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів