У Грузії новим законом хочуть обмежити виїзд громадян до ЄС

Метою прийняття закону є посилення превентивного механізму, щоб зменшити витік у простір ЄС/Шенгену громадян Грузії, які недобросовісно використовують можливість безвізової поїздки

Открытый источник

Підстави для відмови громадянам Грузії у перетині кордону країни можуть бути розширені. Такі зміни передбачені законопроектом "Про порядок виїзду з Грузії і в'їзду в Грузію громадян Грузії", повідомляє "Грузія онлайн".

За словами ініціаторів законопроекту, метою прийняття закону є посилення превентивного механізму в рамках наявних ресурсів, щоб скоротити витік у простір ЄС/Шенгену громадян Грузії, які недобросовісно використовують можливість безвізової поїздки.

Відповідно до законопроекту, якщо на прикордонному пункті Грузії буде встановлено, що громадянин їде в країну ЄС/Шенгену, йому може бути відмовлено в перетині кордону, якщо:

  • у нього немає паспорта, виданого протягом останніх 10 років, та термін дії якого складає не менше 3 місяців до дня повернення в Грузію;
  • зворотного квитка;
  • чинного бронювання готелю/житлової квартири або якого-небудь іншого підтверджуючого документа і адреси або адреси того, хто приймає і хто легально проживає на території країни простору ЄС/Шенгену;
  • пасажирської страховки;
  • документа, що підтверджує фінансове забезпечення поїздки.

Ініціаторами законопроекту є члени парламентської більшості Арчіл Талаквадзе, Ека Беселія, Мамука Мдинарадзе, Георгій Вольські, Кахабер Кучава, Отар Данелія, Георгій Хатидзе і Звіад Квачантирадзе.

Нагадаємо, що раніше Німеччина депортувала на батьківщину 65 громадян Грузії у зв'язку з порушенням правил безвізового режиму з Євросоюзом. Також останнім часом низка європейських країн, зокрема Німеччина, Ісландія та Швейцарія, висловили стурбованість у зв'язку зі зростанням кількості вчинених громадянами Грузії злочинів і збільшенням кількості запитів про надання притулку.

Зазначимо, що постанова Європарламенту та Європейської ради про безвізовий режим для громадян Грузії набула чинності 28 березня.

У свою чергу безвізовий режим між Україною і Європейським Союзом набрав чинності 11 червня. 

Пізніше, 1 січня 2018 року, розпочала роботу система фіксації біометричних даних для громадян 70 країн. На кордоні з Росією Україна в тестовому режимі запустила біоконтроль ще 27 грудня.

І вже за кілька тижнів українцям нагадали в ЄС, що створення в Україні Антикорупційного суду - зобов'язання, необхідне для безвізу. У свою чергу Порошенко переконаний, що процес створення такого суду буде завершено вже в першому півріччі 2018 року

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів