У Голлівуді розробили інструкцію з боротьби із сексуальними домаганнями. Що в ній написано?

Що таке сексуальне домагання, як правильно повідомляти про подібне, у кого просити допомоги та інші правила, розроблені Гільдією продюсерів США

Той самий Харві Вайнштейн Фото з відкритих джерел

"Ефект Вайнштейна", "Прецедент Вайнштейна", загалом, минулорічні звинувачення проти відомого голлівудського продюсера Гарві Вайнштейна в сексуальних домаганнях запустили величезний ланцюг подій та реакцій, яка триває досі.

Новини за темою: Падіння Вайнштейна: Як знаменитий голлівудський продюсер перетворився на ізгоя

На адресу не тільки Вайнштейна, але і численних акторів, спортсменів, різних діячів мистецтва посипалося безліч звинувачень у сексуальних домаганнях різного ступеня давності. А в самому Голлівуді, як, втім, і в інших галузях сучасного суспільства задумалися над тим, що потрібно щось змінювати. Іншими словами, настала політика гласності і запеклої боротьби з сексуальними домаганнями і навіть натяками на них.

Новини за темою: "Ефект Вайнштейна": Як у світі реагують на гучний секс-скандал сучасності

Одним з методів боротьби з подібними інцидентами і є нещодавно затверджена інструкція з боротьби з сексуальними домаганнями авторства Гільдії продюсерів США.

Довідка: Гільдія продюсерів є торгівельною асоціацією, яка представляє телевізійних продюсерів, продюсерів фільмів та продюсерів ЗМІ по всіх США. До складу Гільдії входять понад 8 тисяч членів.

"Сексуальні домагання більше не можна терпіти в нашій галузі або в лавах членів Гільдії продюсерів", - заявили спів-президенти Гільдії Гарі Луккезы та Лорі МакКрірі.

Новини за темою: "Диво-жінка-2" стане першим фільмом, який буде знятий з урахуванням інструкції щодо запобігання сексуальних домагань

Відповіддю на те, що відбувається у кіногалузі, і те, що відбувалось серед членів Гільдії продюсерів (Вайнштейн, нагадаємо, не так давно був членом цієї організації) і стала поява рекомендацій (правил, порад, вимог, норм, загалом, називайте як хочете) з боротьби із сексуальними домаганнями. До того ж нарешті було дано визначення цьому терміну. Чітке воно чи ні – вирішувати вам. От якраз під час детального розбору, що власне написано в цих правилах, і вирішите. Поїхали.

Гільдія антихарасменту

Фото з відкритих джерел

Відразу пояснимо. Харасмент – це вже інтернаціональний термін, що позначає сексуальні домагання. Найчастіше використовується для позначення подібних дій, вчинених на роботі.

У преамбулі до рекомендацій Гільдії продюсерів (офіційно це рекомендації, хоча, здається, всім зрозуміло, що в нинішніх реаліях це де-факто нові правила поведінки) сказано, що вони створені в рамках "переоцінки поведінки на робочому місці і за його межами". Окремо підкреслюється, що зазначений документ – "лише перший крок у плані рекомендацій із запобігання та боротьби із домаганнями на робочому місці.

Новини за темою: ЗМІ: Десятки співробітниць ООН розповіли про домагання в організації

"Ці керівні принципи не повинні розглядатися як юридичні консультації, але надаються для надання вам допомоги у розробці політики та програм у наданні допомоги людям у питанні реагування на харасмент", - сказано в документі.

Тобто, це не юридично закріплені правила, але. Самі розумієте.

Так що написано в документі?

 AFP 

Ну, по-перше, нарешті дано визначення головного у цій історії терміну.

Отже, сексуальне домагання – це а) Коли отримання роботи або просування по службі зумовлено діями сексуального характеру.

Приклад: продюсер пропонує актрисі зайнятися з ним сексом в обмін на роль.

Б) Небажана словесна чи фізична поведінка, яка створює залякувальне, вороже чи образливе робоче середовище або заважає роботі.

Приклад: Недоречні дотики або жарти на роботі.

ОДНАК.

У рекомендаціях відзначають важливий момент. Гільдія підкреслює, що обійми, поцілунок у щоку або випадковий дотик – це НЕ ОБОВ'ЯЗКОВО сексуальне домагання.

І головне питання полягає у тому, чи була подібна поведінка небажаною або образливою для іншої людини.

- Втім, у будь-якому випадку, керівництву кіновиробництва рекомендується зустрічати всі повідомлення про неналежне поводження зі співпереживанням (емпатією). Однак, пам'ятати, що такі повідомлення повинні бути ретельно перевірені, й одна лише заява "ще не визначає винуватість".

- Для профілактики на кіновиробництві для знімальної групи рекомендується проводити антисексуальнодомагальні тренінги. В інструкції підкреслюється, що йдеться не тільки про тренінги задля недопущення подібного, враховуючи юридичну відповідальність (простіше кажучи, не можна домагатися, тому що є закон і винний буде за ним відповідати), але і про вироблення культурної поваги. Зафіксувати правила поведінки в культурі окремих людей.

До того ж проводити подібні тренінги мають спеціальні тренери, які мають досвід навчання в області законів про сексуальні домагання.

- Продюсери повинні пам'ятати про небезпеку відплати для тих, хто заявив про домагання, та зобов'язані забезпечити їм захист.

Представники Голлівуду, яких звинуватили у домаганнях AP Photo

Під "відплатою" у документі мається на увазі: звільнення, зміна службових обов'язків, переведення, безпідставні дисциплінарні санкції, "примус того, хто подав скаргу, почувати себе некомфортно на робочому місці" і не тільки.

Окремим пунктом подано рекомендації "що робити, якщо" для жертв, свідків і продюсерів.

Їх суть: "створюйте документи і робіть нотатки щодо будь-яких домагань, які ви відчули чи були свідками".

При цьому, зберігати нотатки рекомендується поза робочим місцем і, якщо можливо, надіслати копії довіреній особі або найближчому другу (але обов'язково із зазначенням часу, що і коли).

Також радиться, у разі якщо поведінка не є злочином і якщо людині "зручно це зробити" - поговорити з порушником. Під час розмови потрібно конкретно пояснити людині, що вас не влаштовує і викликає дискомфорт.

Ну, і звичайно, в Гільдії радять не забувати про спеціальні служби на кшталт "гарячих ліній" і юристів, готових порадити, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Новини за темою: Бріжит Бардо звинуватила в лицемірстві актрис, які заявили про домагання

Джерело: 112.ua
Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>