У Генштабі РФ заявили про загрозу нових конфліктів через старі протиріччя між країнами

Герасимов підкреслив, що недружня військова політика НАТО щодо РФ викликає занепокоєння російських військових

Фото з відкритих джерел

Начальник Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації (ЗС РФ) Валерій Герасимов заявив про загрозу ескалації нинішніх та виникнення нових конфліктів з цілої низки причин, включаючи застарілі протиріччя між країнами. Про це повідомляє "ТАСС".

За його словами, зараз у світі наростають проблеми глобальної та регіональної безпеки, в першу чергу, через розширення масштабів міжнародного тероризму і екстремізму.

Крім того, Герасимов заявив про недружню щодо Росії політику НАТО та загрозу порушення стратегічного балансу сил через появу нового озброєння і створення глобальної системи протиракетної оборони (ПРО).

Іншою, не менш важливою проблемою, за словами начальника Генштабу РФ, є використання учасниками міжнародних відносин економічних, політичних та інформаційних інструментів, протестного потенціалу населення, екстремістських організацій і приватних військових компаній.

Новини за темою: НАТО продовжить надавати практичну підтримку Україні, - заступник генсека

"Не втратили актуальності проблеми незаконного розповсюдження зброї масового ураження, транскордонної злочинності та наркоторгівлі, сепаратизму, неконтрольованої міграції та ксенофобії", - сказав Герасимов.

"Сукупність зазначених причин, а також наявність застарілих міждержавних протиріч створюють загрозу виникнення нових та ескалації вже існуючих конфліктів, на жаль, з роками їх кількість не зменшується, а тільки зростає", - додав він.

Герасимов також підкреслив, що недружня військова політика Північноатлантичного альянсу стосовно Росії викликає стурбованість російських військових.

Новини за темою: МЗС РФ: Рішення НАТО про переговори з Чорногорією щодо вступу до альянсу змушує Росію до відповідної реакції

"Викликає занепокоєння військова політика НАТО, яка носить недружній характер щодо Росії", - сказав начальник Генштабу.

"Альянс продовжує діяльність з розширення військової присутності та посилює активність збройних сил блоку по периметру кордонів Російської Федерації", - пояснив Герасимов.

Крім того, за його словами, "внаслідок розгортання глобальної системи ПРО і розробки принципово нових засобів збройної боротьби, в тому числі гіперзвукової зброї, наростає проблема порушення сформованого стратегічного балансу сил".

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що між потужною обороною і стримуванням та політичним діалогом в політиці НАТО щодо Росії немає суперечності. Він також зазначив, що в інтересах Москви співпрацювати з НАТО, а не брати участь в конфронтації з Альянсом.

Джерело: ТАСС

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів