У Генштабі РФ заявили про загрозу нових конфліктів через старі протиріччя між країнами

Герасимов підкреслив, що недружня військова політика НАТО щодо РФ викликає занепокоєння російських військових

Начальник Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації (ЗС РФ) Валерій Герасимов заявив про загрозу ескалації нинішніх та виникнення нових конфліктів з цілої низки причин, включаючи застарілі протиріччя між країнами. Про це повідомляє "ТАСС".

За його словами, зараз у світі наростають проблеми глобальної та регіональної безпеки, в першу чергу, через розширення масштабів міжнародного тероризму і екстремізму.

Крім того, Герасимов заявив про недружню щодо Росії політику НАТО та загрозу порушення стратегічного балансу сил через появу нового озброєння і створення глобальної системи протиракетної оборони (ПРО).

Іншою, не менш важливою проблемою, за словами начальника Генштабу РФ, є використання учасниками міжнародних відносин економічних, політичних та інформаційних інструментів, протестного потенціалу населення, екстремістських організацій і приватних військових компаній.

Новини за темою: НАТО продовжить надавати практичну підтримку Україні, - заступник генсека

"Не втратили актуальності проблеми незаконного розповсюдження зброї масового ураження, транскордонної злочинності та наркоторгівлі, сепаратизму, неконтрольованої міграції та ксенофобії", - сказав Герасимов.

"Сукупність зазначених причин, а також наявність застарілих міждержавних протиріч створюють загрозу виникнення нових та ескалації вже існуючих конфліктів, на жаль, з роками їх кількість не зменшується, а тільки зростає", - додав він.

Герасимов також підкреслив, що недружня військова політика Північноатлантичного альянсу стосовно Росії викликає стурбованість російських військових.

Новини за темою: МЗС РФ: Рішення НАТО про переговори з Чорногорією щодо вступу до альянсу змушує Росію до відповідної реакції

"Викликає занепокоєння військова політика НАТО, яка носить недружній характер щодо Росії", - сказав начальник Генштабу.

"Альянс продовжує діяльність з розширення військової присутності та посилює активність збройних сил блоку по периметру кордонів Російської Федерації", - пояснив Герасимов.

Крім того, за його словами, "внаслідок розгортання глобальної системи ПРО і розробки принципово нових засобів збройної боротьби, в тому числі гіперзвукової зброї, наростає проблема порушення сформованого стратегічного балансу сил".

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що між потужною обороною і стримуванням та політичним діалогом в політиці НАТО щодо Росії немає суперечності. Він також зазначив, що в інтересах Москви співпрацювати з НАТО, а не брати участь в конфронтації з Альянсом.

Джерело: ТАСС

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...