Фото з відкритих джерел

Федеральна служба безпеки Росії підтверджує затримання старшого брата головного підозрюваного в організації теракту в метро Санкт-Петербурга Аброра Азімова - Акрама. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Федеральною службою безпеки Російської Федерації в рамках порушеної СК Росії кримінальної справи за фактом терористичного акту 03.04.2017 р. у метрополітені міста Санкт-Петербурга 19.04.2017 р. в селищі Московський ТиНАО м. Москви затриманий старший брат організатора розслідуваного злочину Аброра Азімова - Азімов Акрам, 1988 р. н.", - йдеться в повідомленні.

У ФСБ стверджують, що Акрам Азімов надавав посередницьку допомогу по переправленню грошових коштів, які використали при підготовці терористичного акту, а також по організації каналу зв'язку з емісарами міжнародних терористичних організацій.

В даний час Азімов Акрам доставлений для провадження слідчих дій в Слідчий комітет РФ.

Вчора суд заарештував підозрюваного в організації теракту в метро Санкт-Петербурга Азімова.

3 квітня на перегоні між станціями "Сінна площа" і "Технологічний інститут-2" петербурзького метро стався вибух. Ще одному вибуху на станції "Площа Повстання" вдалося запобігти завдяки своєчасному виявленню саморобного вибухового пристрою. Загальна кількість жертв, за останніми даними, становить 15, включаючи самого терориста-смертника Акбаржона Джалілова.

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу про теракт. За даними СК, виконавцем теракту був уродженець Киргизії Джалілов 1995 року народження. Саме він спочатку залишив замасковану бомбу на станції "Площа Повстання", а потім підірвав себе у вагоні поїзда.

Імовірного організатора теракту Азімова затримали вчора в Підмосков'ї. Аброра Азімова співробітники ФСБ затримали біля залізничного переходу в Одинцовському районі Підмосков'я. Під час затримання за поясом у Азімова спецпризначенці знайшли та вилучили заряджений пістолет Макарова. Повідомляється, що його вирахували, відпрацьовуючи телефонні контакти Акбаржона Джалілова, який здійснив самопідрив. Азімов був єдиним з учасників терористичного підпілля, з ким Джалілов зв'язався телефоном перед самопідривом, очевидно, повідомивши про те, що готовий до проведення акції.

Азімов з моменту теракту в метрополітені 3 квітня фактично перейшов на нелегальне становище — у квартирі, що винаймав, не з'являвся, а своїх телефонів позбувся. Відомо було лише те, що він, як і двоє інших імовірних співучасників злочину - Садик Ортіков і Шохіст Карімов, яких заарештували за підозрою в тероризмі, працювали в кафе "Лісове" на Мінському шосе і жили десь поруч із закладом. У понеділок Азімов, розшук якого тривав уже кілька днів, придбав декілька нових стільникових телефонів і сім-карти. Очевидно, активувавши одну з карт, він і видав своє місце розташування.