У Франції затвердили новий світовий еталон кілограма

Тепер кілограм визначатимуть через постійну Планка, а не з допомогою платиново-іридієвого циліндра

Світ хімії

Учасники 26-ї Генеральної конференції з мір і ваги у Парижі відмовилися від матеріального еталона кілограма. Про це сказано в повідомленні Міжнародного бюро мір і ваги.

Еталоном кілограма з 1799 року була платинова гиря, але в 1889 році її замінив циліндр зі сплаву платини та іридію, який зберігається у Міжнародному бюро мір і ваги під Парижем.

Визначення кілограма звучало так: "Кілограм — одиниця маси, що дорівнює масі міжнародного прототипу кілограма".

До цього було запроваджено поняття грама, який був визначений у 1795 році як вага одного кубічного сантиметра чистої води при температурі танення льоду.

Згодом вчені вирішили, що матеріальний носій не підходить для визначення системи одиниць фізичних величин, оскільки за 100 років його маса могла змінитися на кілька десятків мікрограмів.

Новини за темою: Рада створила Державну метрологічну інспекцію

Тепер кілограм визначатимуть через сталу Планка - коефіцієнт, який пов'язує величину енергії кванта з частотою його випромінювання, рівний 6,626 × 10^(-34) джоуль-секунд.

Таким чином, відтепер всі одиниці системи одиниць фізичних величин прив'язані до фундаментальних сталих фізичних або математичних констант, а не об'єктів реального світу.

Отримати значення кілограма можна буде за допомогою електромеханічного вимірювача ваги під назвою "баланс Кіббла". При цьому в практичному сенсі мало що зміниться.

Також на конференції в Парижі затвердили нові методи визначення ампера (одиниці сили струму), кельвіна (одиниці температури) і моля (одиниці кількості речовини) на основі заряду електрона, постійної Больцмана і числа Авогадро.

Незабаром вчені та метрологи збираються взятися за інші одиниці виміру, в першу чергу секунду. Їй збираються дати нове визначення, використовуючи атомний годинник.

Новини за темою: Рада повернулася до роботи після перерви

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів