У Франції оголосили "ланцюгове" голодування на підтримку Олега Сенцова

Члени Французького товариства кінематографістів і інтелектуалів проводять акцію біля будівлі російського посольства в Парижі

Крістоф Ружжиа ru.rfi.fr

Перед будівлею російського посольства в елітному XVI окрузі Парижа з'явився самотній намет, у ньому по черзі вирішили ночувати члени Французького товариства кінематографістів і інтелектуалів, які напередодні оголосили "ланцюгове" голодування в підтримку українського режисера Олега Сенцова, повідомляє RFI.

Згідно з повідомленням, суть акції в тому, що кожен її учасник з метою залучення уваги до питання Олега Сенцова проводить 24 години біля представництва російської дипмісії, голодує і ночує в наметі.

Акція є безстроковою, організатори зазначають, що мають намір підтримувати ритуал до звільнення Сенцова. Головне, що вони хочуть донести: якщо голодування прихильників Сенцова може тривати довго, то час українського режисера з кожним днем все ближче підходить до кінця.

Першим в наметі залишився відомий арт-хаусний режисер Крістоф Ружжиа. "Ночі тут дуже короткі - постійно будять поліцейські, вийшло заснути тільки на 4 години. Обстановка дуже аскетична -  два матраци, дві подушки, розряджений комп'ютер і вода", - зазначив він.

Нагадаємо, в серпні 2015 року українського режисера Олега Сенцова в Росії засудили до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Він провину не визнає. В Україні і більшості країн ЄС режисера вважають політв'язнем.

У травні Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українських політв'язнів. На даний момент стан здоров'я такий, що у нього в будь-яку хвилину можуть почати відмовляти органи, каже його адвокат.

Напередодні стало відомо, що про долю Сенцова з російським президентом Володимиром Путіним ще в серпні говорила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів