У Франції на півроку запровадили мораторій на підвищення податків на автомобільне паливо через протести

Однак представники "жовтих жилетів" висловили незадоволення новими заходами

тсн

Франція оголосила про введення піврічного мораторію на підвищення податків на автомобільне паливо після масових протестів "жовтих жилетів", унаслідок яких є загиблі, передає Le Figaro.

Прем'єр-міністр країни Едуар Філіп у телезверненні заявив, що до кінця зимового сезону також не будуть підвищуватися тарифи на газ і електроенергію.

Ніякі податки не виправдовують те, що під загрозою опинилася єдність нації, сказав він, додавши, що "потрібно бути глухим, щоб не почути обурення французів.

Новини за темою: Уряд Франції має намір оголосити про мораторій на підвищення податків на паливо

До того ж прем'єр зазначив, що необхідно ще раз обдумати темпи переходу країни на більш екологічно чисті джерела енергії. Одночасно він закликав учасників протестних акцій відмовитися від насильства.

Однак мораторій не заспокоїв гнів "жовтих жилетів", повідомляє видання.

За словами одного з представників протестувальників Бенжамена Коші, рух розраховував на "скасування підвищення податків на паливо, а не просто на мораторій".

Новини за темою: Протести у Франції: Кількість затриманих зросла до 378 осіб, потерпілих - до 133

Інший активіст "жовтих жилетів" Ерік Друе закликав вийти в суботу на вулиці Парижа, щоб висловити невдоволення оголошеними раніше у вівторок заходами французького уряду.

Минулими вихідними протестні акції "жовтих жилетів" і заворушення охопили практично всю країну. У них взяли участь десятки тисяч людей. У центрі заворушень виявився Париж, де протестувальники розбивали вітрини великих магазинів, закидали поліцейських камінням, димовими шашками і пляшками із запальною сумішшю.

Новини за темою: У Франції можуть запровадити режим надзвичайного стану через протести

Погромники прорвалися до Тріумфальної арки і навіть розмалювали її образливими написами на адресу президента Макрона. Звідти їх вибили сили порядку, які відучора блокували район Єлисейських полів. До вечора небезпечна ситуація виникла на вулиці Ріволі, бульварі Осман, площі Сент-Огюстен і в інших місцях французької столиці. Правоохоронці затримали в Парижі понад 270 осіб, які вели себе агресивно або здійснювали насильницькі дії.

Новини за темою: Заворушення на Єлисейських полях: Влада Франції звинуватила Ле Пен

Рух "жовтих жилетів" виник у Франції на знак протесту проти податку на викиди парникових газів, що призводить до підвищення цін на автомобільне пальне. Прем'єр-міністр Франції Едуар Філіп раніше заявив, що уряд має намір зберегти цей податок, незважаючи на будь-які протести.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів