У Франції можуть запровадити режим надзвичайного стану через протести

В основі ініціативи лежить ідея - не допустити повторення масових вуличних заворушень

CNN

Влада Франції може запровадити режим надзвичайного стану через протестні акції в Парижі, передає Reuters.

За словами представника французького уряду Бенжамена Гриво, ініціатива запропонована для того, щоб не допустити повторення масових вуличних заворушень.

"Ми повинні думати про ті заходи, які можна вжити для того, щоб запобігти подібним інцидентам", - сказав він.

Нагадаємо, що внаслідок вчорашніх протестів проти запланованого підвищення податку на пальне в Парижі 110 осіб дістали поранення, в тому числі 17 поліцейських, ще 270 осіб було заарештовано

З 1 січня 2019 року у Франції податок на дизельне паливо зросте на 6,5%, а на бензин — на 2,9%. На початку цього року податки вже підняли на 7,6% і 2,9% відповідно.

Уряд заявляє, що це не лише допоможе наповнити скарбницю, але й позитивно вплине на екологію та здоров'я французів, які, можливо, почнуть більше користуватися велосипедами і ходити пішки.

Дизельне пальне у Франції цього року вже подорожчало на 16%, один літр у середньому по країні коштує 1,48 євро. 95-й бензин зріс у ціні на 5% - до 1,47 євро/літр.

Хоча підвищення податків призведе до нового зростання цін, прем'єр-міністр країни Едуард Філіп категорично відкинув можливість відмовитися від цієї ідеї.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів