У Франції у другому турі місцевих виборів перемогла партія Саркозі, - екзит-поли

Свої позиції також зміцнив "Національний фронт" Марін Ле Пен

Фото з відкритих джерел

У другому турі місцевих виборів у Франції, які відбулися 29 березня, перемогу здобули правоцентристи на чолі з "Союзом за народний рух" екс-президента Ніколя Саркозі. Про це повідомляє BBC з посиланням на дані екзит-полів.

Так, судячи з попередніх оцінкок, партії Саркозі вдалося перемогти в більш ніж 60 місцевих радах (до цих виборів "Союз за народний рух" контролював 41 раду), тоді як правляча Соціалістична партія поступилася своїми позиціями приблизно в 30 радах.

У той же час ультраправий "Національний фронт" Марін Ле Пен також зміцнив свої позиції, проте поки що неясно, чи вдасться йому повністю взяти під контроль хоча б одну з місцевих рад. Втім, Ле Пен, не чекаючи остаточних результатів голосування, вже оголосила 29 березня "історичним днем" для "Національного фронту" і подякувала французьким виборцям за "цей приголомшливий успіх".

Лідер політичної партії "Національний фронт" Марін Ле Пен, архівне фото Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Партія Марін Ле Пен уперше отримала місця в Сенаті Франції

Повідомляється, що в першому турі ультраправі набрали 24,5%. Це, як вважають у Франції, підтверджує успіх стратегії Марін Ле Пен, яка прагне зміцнити місцеві партійні структури і приструнити відвертих расистів серед членів партії.

У свою чергу прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс визнав, що соціалісти виступили вкрай невдало, і назвав зростання популярності "Національного фронту" ознакою "фундаментальних змін у французькому політичному ландшафті".

Уточнюється, що місцеві вибори не проводилися у двох найбільших французьких містах - Парижі і Ліоні.

Варто відзначити, що результати голосування на цих виборах багато хто вважає індикатором настроїв французів, яким у 2017 р. належить обирати нового президента.

Новини за темою: У Франції проходить перший тур місцевих виборів

Джерело: BBC

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів