У Фінляндії оскаржили в суді дозвіл на будівництво "Північного потоку – 2"

Противники будівництва заявляють, що газопровід - загроза для енергетичної безпеки ЄС

Reuters

Фонд "ClientEarth Юристи для Планети" звернувся в Адміністративний суд міста Вааса, Фінляндія, зі скаргою на будівництво газопроводу "Північний потік - 2". Про це повідомляє TVP.

Скарга стосується будівництва ділянки газопроводу довжиною в 380 км у фінській економічній зоні.

"Що має велике значення з нашої точки зору, так це те, що будівництво не тільки цього фрагмента, але і всього трубопроводу "Північний потік-2" ставить під загрозу енергетичну безпеку Європейського Союзу. Тобто, це зробить ще більшою залежність ЄС від постачань енергосировини з недемократичних країн, з країн поза Євросоюзом, в цьому випадку з недемократичної країни", - заявив глава ClientEarth Марцин Сточкевич.

Він також підкреслив, що згідно наданих інвестором документів можливий вплив будівництва на екологічну ситуацію в територіальних фодах Фінляндії слабо вивчено.

Фінляндія надала дозвіл на будівництво 5 квітня 2018 року.

Раніше також повідомлялося, що 3 травня в німецькому Лубміні вже почалося спорудження приймальної станції в рамках будівництва "Північного потоку - 2". 15 травня повинні стартувати екскаваторні роботи в Грайфсвальдській затоці, однак проти цього виступило німецьке екологічне об'єднання Nabu, яке звернулося в суд з метою зупинити будівництво.

Джерело: TVP

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів