У федеральному парламенті Канади вшанують річницю Голодомору в Україні

Церемонія відбудеться 29 листопада

Канадський депутат Борис Вжесневський Еспресо.TV

У федеральному парламенті Канади вшанують річницю Голодомору в Україні. Про це повідомив канадський депутат Борис Вжесневський, який виступив організатором заходу, передає "Укрінформ".

Захід відбудеться 29 листопада в будівлі федерального парламенту в Оттаві. Організаторами виступає також Конгрес українців Канади.

Серед запрошених - канадські міністри, депутати і сенатори, іноземні дипломати, керівники української громади, а також священнослужителі різних конфесій.

Зазначається, що Канада стала першою західною державою, яка визнала Голодомор актом геноциду українців у 2008 році. З того моменту не тільки у федеральному парламенті, але й у всій країні проходять офіційні заходи в пам'ять про загиблих під час Голодомору в Україні.

Нагадаємо, День пам'яті жертв голодоморів відзначається в Україні в останню суботу листопада (цього року він випадає на 26 число). Президент Петро Порошенко доручив Кабміну створити оргкомітет з підготовки та проведення заходів до Дня пам'яті жертв голодоморів, а також розробити та затвердити план заходів, присвячених вказаній події. Раніше Порошенко назвав Голодомор проявом "багатовікової гібридної війни, яку Росія веде проти України".

Як повідомлялось, жертвами Голодомору 30-х років ХХ століття в УРСР, за оцінками Національної академії наук України, стали 4,5 млн людей. Кількість загиблих від голоду в цілому по СРСР обчислюється в межах 7-8 млн чоловік. З неукраїнських втрат левову частку складають жертви голоду на Північному Кавказі і Кубані.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів