У Держдепі США закликали Ізраїль почекати з офіційною відповіддю на заяву Трампа про статус Єрусалима

У Держдепі мають намір оцінити потенційну загрозу для США від такого рішення

Після заяви Трампа на Стіни Плачу в Єрусалимі світилися прапори двох держав The Jerusalem Post.

У Державному департаменті США закликали ізраїльську владу почекати з офіційною відповіддю на заяву Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Про це повідомляє видання Reuters.

Як наголошується в заяві, Вашингтон має намір оцінити потенційну загрозу для об'єктів і жителів США, яка може виникнути після такого рішення.

"Хоча ми визнаємо, що ви будете публічно вітати цю новину, я прошу вас почекати з офіційною відповіддю", - звернулися дипломати в посольстві США в Тель-Авіві.

Згідно заяві Держдепу, існує загроза, що у світі можуть негативно відреагувати на такі події. Американськими дипломатами була створена цільова група "для відстеження світових подій" після заяви Трампа. Як розповіло виданню джерело, створення такої групи є стандартним рішенням, коли є побоювання з приводу безпеки США.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. На думку Трампа, "Єрусалим — не тільки серце трьох великих релігій, але тепер і "серце однієї з найбільш успішних демократій у світі". Американський президент константував, що прийняте рішення не означає ослаблення прихильності США пошуку довгострокового миру в регіоні. Він також зазначив, що нинішній крок не пов'язаний з вирішенням спірних питань, зокрема про кордони.

Тим часом Папа Римський Франциск висловив "глибоку заклопотаність" цим рішенням, а Туреччина скликала засідання Організації ісламського співробітництва, щоб скоординувати відповідь, арабські та мусульманські країни попереджають, що це може посилити напруженість в регіоні і перекреслити зусилля США щодо досягнення арабо-ізраїльського мирного договору.

Багато ЗМІ підкреслюють, що ще під час передвиборчої кампанії Трамп неодноразово обіцяв визнати Єрусалим столицею. Суть неоднозначної реакції на таке рішення полягає в тому, що статус міста безпосередньо пов'язаний з конфліктом між Ізраїлем та Палестинською автономією, яку підтримують інші арабські держави. У Палестині вважають Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.

У 1993 році було укладено мирову угоду, згідно з якою статус міста має обговорюватися на мирових переговорах, а право Ізраїлю на місто не визнане. Таким чином, посольства інших країн розташовані в Тель-Авіві.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів