У спорудженні Керченського мосту брали участь до 10 європейських компаній, - прокуратура Криму

На сьогодні вже встановлено основного виконавця робіт, проектування та будівництва мосту, підрядника та субпідрядника

скриншот

У будівництві Керченського мосту брали участь до 10 європейських компаній. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомила речниця прокуратури АР Крим Тетяна Тихончик.

"На сьогоднішній день перевіряється ряд європейських компаній. Це невелика кількість, до 10 компаній, на предмет постачання ними обладнання для незаконного будівництва мосту на тимчасово окуповану територію Криму. Вже відома інформація зі ЗМІ щодо допомоги нідерландської компанії", - розповіла вона.

Тихончик запевнила, що прокуратура готова надати відповідну інформацію про ці компанії з метою долучення до кримінального провадження.

"Зокрема ми готові надати стороні-державі інформацію, яка здобута нами в рамках проведення досудового розслідування, для того, щоб у країні, де відбувається розгляд цієї справи, могли долучити також до кримінального провадження. Крім того, ми будемо звертатися до компетентних органів іноземних держав, робити запити про надання міжнародної правової допомоги про інформацію, якою володіють вони щодо цих компаній, які є в нашому списку. Робота у цьому напрямку триває", - запевнила речниця прокуратури АР Крим.

На сьогодні, за її словами, вже встановлено основного виконавця робіт, проектування та будівництва мосту, підрядника та субпідрядника.

Новини за темою: Порошенко: Керченський міст знадобиться окупантам, коли будуть покидати Крим

"Це російські компанії, які з 2016 року перебувають під санкціями США", - зазначила вона.

Тихончик також розповіла, що відкриття мосту вплине на погіршення транспортних умов протоки.

"Це забруднення, порушення природного відтворення водних біоресурсів та, можливо, їх повне знищення. Також зведення такої гідротехнічної споруди безперечно вплине на погіршення транспортних умов протоки, саме ризику проходу морського транспорту між опорами. Це будівництво є незаконним, воно суперечить як нормам українського законодавства, так нормам міжнародного законодавства", - підсумувала речниця прокуратури АР Крим.

Як повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко на своїй сторінці у Facebook, прокуратура Криму спільно зі слідчим відділом Головного управління Національної поліції в Криму та Севастополі проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення правил екологічної безпеки під час будівництва транспортного переходу через Керченську протоку на тимчасово окупованій території півострова за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 236 КК України.

За інформацією спеціалістів Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, заподіяні довкіллю Чорного та Азовського морів при будівництві Керченського мосту, за умови необхідності кріплення морських берегів, становитимуть щонайменше 10 млрд грн.

Нагадаємо, 15 травня президент Росії Володимир Путін відкрив автомобільну частину мосту через Керченську протоку, що з'єднує анексований Крим і Краснодарський край РФ. Автомобільний рух мостом планують відкрити завтра вранці. 

Зазначимо, українська сторона вийшла з договору з Росією про будівництво мосту в 2014 році – після анексії Криму. Незважаючи на це, роботи зі зведення мосту почали в травні 2015 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів