У британському Солсбері військові приступили до очищення будинку Скрипаля від слідів "Новічка"

Очищення будинку і прилеглих територій може зайняти від декількох днів до декількох місяців

У Солсбері у домі Сергія Скрипаля почали процес очищення від слідів нервово-паралітичної речовини "Новачок" Sky News

У Солсбері в будинку екс-розвідника Сергія Скрипаля військові почали процес очищення від слідів нервово-паралітичної речовини "Новічок", передає The Guardian,

Роботи по знезараженню ведуться під керівництвом Департаменту з навколишнього середовища, продовольства і сільським справах.

Очищення будинку і прилеглих територій може зайняти від декількох днів до декількох місяців.

За даними видання, усунення слідів забруднення буде "ретельним і копітким", але, наскільки це можливо, з найменшими проблемами. Зокрема, рішення про те, чи буде будинок знесено чи ні, ще не прийнято.

"Ми дотримуємося копіткого й ретельного підходу, щоб переконатися у повній безпеці всіх місць", - повідомило джерело видання.

Програма знешкодження наслідків використання "Новічка" включає підготовчі роботи, перенесення забруднених поверхонь у спеціальний контейнер, фінальне дослідження приміщення на наявність небезпечних речовин.

Як повідомлялося, Скотланд-Ярд звинуватив в отруєнні Скрипалів двох росіян. Поліція підозрює росіян Олександра Петрова та Руслана Боширова. Їх звинувачують у змові з метою вбивства Сергія Скрипаля, в замаху на вбивство екс-розвідника, Юлії Скрипаль і Ніка Бейлі, в користуванні і володінні "Новачком" всупереч закону про заборону хімічної зброї, заподіяння тілесних ушкоджень.

Нагадаємо, що екс-офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були отруєні в британському місті Солсбері 4 березня. Пізніше прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що відповідальність лежить на Росії, а наслідок підтвердило застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу "Новачок", який виробляють в Росії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів