У Брюсселі розпочнеться суд над головним обвинуваченим у паризьких терактах 2015 року

Абдеслам - єдиний терорист-смертник, який залишився живим після паризьких терактів

Reuters

Сьогодні в Брюсселі розпочнеться суд над головним обвинуваченим у паризьких терактах 2015 року Салах Абдесламом. Спочатку терориста будуть судити по справі, яку розслідують у Бельгії, про участь Абдеслама в перестрілці з поліцією, коли його зі спільниками намагалися затримати в 2016 році, повідомляє France24.

Новини за темою: Стінг відкрив концертний зал "Батаклан" напередодні річниці терактів у Парижі

"Після майже трьох років ув'язнення в ізоляції і мовчання, Салах Абдеслам постане перед судом у своєму рідному місті Брюсселі", - повідомляє видання.

Салах Абдеслам - єдиний терорист-смертник, який залишився живим після паризьких терактів 2015 року. Він не привів у дію свій пояс шахіда, а втік до Бельгії, де тривалий час переховувався у родичів і друзів.

В цілому, мережа терористів ИГИЛ, до якої належав Абдеслам, вбила 162 людини в двох європейських столицях – Парижі та Брюсселі. Поплічники Абдеслама організували теракти в метро та аеропорту Брюсселя в березні 2016 року, через кілька днів після того, як він був затриманий поліцією.

Незважаючи на заклики і одиночне ув'язнення, Абдеслам так і не погодився розповісти про деталі організації терактів і його учасників. Він стверджує, що не знав про підготовку теракту в Брюсселі.

У квітні 2016 року влада Бельгії таємно передала Франції Абдеслама для слідства щодо паризьких терактів. В суд терориста доставлять на вертольоті з території Франції.

Новини за темою: Група, яка грала в театрі "Батаклан" 13 листопада, виступила у Парижі з U2

Джерело: France 24

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів