У бойових діях у Сирії почала брати участь нова російська ПВК, - ЗМІ

ПВК бере участь у бойових діях у Сирії щонайменше з весни 2018 року

Фото з відкритих джерел

У бойових діях на території Сирії почала брати участь нова приватна військова компанія (ПВК) "Патріот". Про це повідомляє російський телеканал "Дождь" з посиланням на джерела.

Уточнюється, що цю інформацію підтвердили співрозмовник на ринку охоронних послуг, офіцер Міністерства оборони та представники ветеранських організацій. Крім того, військову компанію згадують поряд з ПВК "Вагнера" у зверненні до влади, яке підписали генерал-полковник у відставці Леонід Івашов, голова міжнародної громадської організації "Честь и Родина" Володимир Петров та голова комітету "Загальноросійського офіцерського зібрання" Євген Шабаєв. 

У зазначеній заяві міститься вимога визначити правовий статус росіян, які пройшли бойові дії у складі ПВК. Документ планується скерувати до Генпрокуратури, Верховного суду і президента.

Автори листа попереджають про прийдешню кризу у ветеранському русі: до "Загальноросійського офіцерського зібрання" вже три роки надходять скарги від поранених у боях у Сирії, які не отримують соціальної, реабілітаційної та економічної підтримки від держави через відсутність правового статусу працівників ПВК.

Співрозмовники видання пов'язують нову ПВК з міністерством оборони. За їхніми словами, "Патріот" формується в тому числі з кадрових російських військовослужбовців.
 
"Туди переважно беруть професійних громадян, які, за нашою інформацією, дотепер проходять службу в міноборони", - сказало джерело. 
 
Офіцер міноборони зазначає, що в "Патріоті" платять більше, ніж у "Вагнері", і краще ставлять бойові завдання. За його даними, "в залежності від спеціалізації, зарплати можуть досягати від 400 тис. до 1 млн руб. Робота займає місяць-два, більш тривалих контрактів тут не виникає".
 
Крім того, за його припущенням, командири "Патріота" можуть отримувати відсоток від угод між ПВК і замовниками її послуг.
 
Також уточнюється, що "Патріот", на відміну від "Вагнера", менше бере на себе бойових завдань, більше займається охороною перших осіб. Відомо, що ПВК бере участь у бойових діях у Сирії щонайменше з весни 2018 року. 

У зверненні "Загальноросійського офіцерського зібрання" підкреслюється, що "Патріот" — не єдина нова ЧВК.

"Є компанії, які виходять на ринок. Точних назв ми не знаємо, але знаємо, що вони входять до Лівії, Ємену, Судану, Брунею. Зараз триває цілий комплекс консультацій з африканським країнам", — говорить голова комітету Шабаєв.

Згідно з отриманими даними, телеканал повідомляє, що одна з ПВК, яка поки що не має назви, охороняє будівництво російської бази в Бурунді. Двісті фахівців — охорона, геологи, інженери, будівельники — координують свої дії з МЗС, Військово-космічними силами (ВКЗ) і ФСБ. 

Наголошується, що міністерство оборони поки не надало офіційної відповіді. 

Зазначимо, що найманці "Вагнера", за останніми даними, діють і на Донбасі з 29 травня 2014 р. Вони активно "працювали" в ОРДЛО з червня 2014 р. по серпень 2015 р. З 15 серпня 2015 р. бойовики ПВК перебралися до Сирії, де брали участь у боях у Латакії, Пальмірі, Хомсі, Хамі, Дамаску, Алеппо. За даними СБУ, найманці "Вагнера" причетні до трагедії Іл-76, штурму луганського аеропорту та Дебальцевого.

Новини за темою: Розгром ПВК Вагнера в Сирії: Стали відомі подробиці загибелі російський найманців

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів