У Білорусі журналісти визнали факт незаконного доступу до інформаційної стрічки "БелТА"

Слідчий комітет відпустив всіх затриманих

Фото з відкритих джерел

У Білорусі затримані співробітники співробітники ЗМІ підтвердили факт незаконного доступу до інформаційної стрічки "БелТа". Про це йдеться в повідомленні Слідчого комітету Білорусі. 

"В ході проведення слідчих дій добуті докази, свідчення самих підозрюваних співробітників видавничого дому "Білоруська наука", редакційно-видавничої установи "Кульутра та мистецтво", ТОВ "РиелтБай", ТОВ "АйТіВі", ЗАТ "БелаПАН", ТОВ "ТутБай Медіа", підтверджують факти, що послужили підставою для порушення кримінальної справи за ст. 349 (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації) Кримінального кодексу Республіки Білорусь", - йдеться у повідомленні. 

Крім того, дії Марини Золотової, головного редактора tut.by, кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 425 Кримінального кодексу Республіки Білорусь (бездіяльність посадової особи). СК уточнює, що вона визнала, що з її відома протягом тривалого часу співробітники незаконно використовували реквізити доступу до платної підписки "БелТА". Свідки також підтвердили цю інформацію. 

"Враховуючи активне сприяння розслідуванню, слідчим прийнято рішення про незастосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо Марини Золотової", - розповіли в СК. 
 
Також були відпущені на свободу Ганна Калтигіна, Галина Уласик, Ганна Єрмаченок та інші особи, що мають відношення до справи. 

Нагадаємо, що 7 серпня силовики прийшли з обшуком до редакції Tut.by і в агентство БелаПАН, а також додому до журналістки агентства "БелаПАН" Тетяні Коровенкової. У результаті було затримано головного редактора інтернет-видання Tut.by Марину Золотову, редактора новин Tut.by Ганну Калтигіну і журналістку агентства "БелаПАН" Тетяну Коровенкову. Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох співробітників Tut.by - Уляни Бобоїд, Галини Уласик, Дмитра Бобрика та Анни Єрмачонок. Затриманих підозрюють у зломі сайту державного інформагентства "БелТА".

У МЗС Білорусі заявили, що арешт журналістів не має політичного підґрунтяРада Європи звернулася до влади Білорусі із закликом звільнити журналістів. 

8 серпня стало відомо, що обшуки в журналістів тривали - обшук у редакції Tut.by закінчено, проте співробітники слідчого комітету прийшли з обшуком в інші підрозділи компанії. Було затримано Олексія Жукова (раніше працював у газеті "Білоруси і ринок", очолював журнал "Білоруське сільське господарство"). 

Пізніше було затримано ще чотирьох журналістів порталу про нерухомість Realt.by Ігоря Хмару, Марію Сороку, Олену Масловську і головного редактора Владислава Кулецького. Пізніше їх відпустили на свободу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів