У Білорусі затримали головного редактора "БелаПАН" Ірину Левшину

Затримання працівників інформаційних агентств тривають вже третій день

Ирина Левшина Радіо Свобода

У Мінську затримали головного редактора інформаційного агентства "БелаПАН" Ірину Левшину. Про це повідомляє сайт видання.

"Зв'язок з Левшиною зник вранці 9 серпня. Левшину допитуватимуть у СК, до неї їде адвокат", - пише видання.

Видання зазначає, що мобільний телефон редактора було відключено, а в її квартирі дочка виявила сліди обшуку і розкритий системний блок комп'ютера.

Повідомляється, що в Слідчому комітеті Білорусі (СК) підтвердили затримання редактора. У СК зазначили, що журналістку затримано "у кримінальній справі про несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації державного інформагентства "БелТА".

Нагадаємо, що затримання журналістів у Білорусі розпочалися 7 серпня, коли силовики прийшли з обшуком до редакції найбільшого незалежного інтернет-порталу країни - Tut.by та до інформаційного агентства "БелаПАН". Також обшуки проводилися і вдома у журналістів видань. Того ж дня правоохоронці затримали головного редактора Tut.by Марину Золотову.

Всього затримали 10 журналістів. П'ятьох з них - Уляну Бобоєд, Людмилу Чекіну, Євгенію Березюк, Дмитра Бобрика та Андрія Середу - відпустили після допиту ввечері 7 серпня. Все ще залишаються затриманими п'ятеро журналістів: Тетяна Коровенкова з "БелаПАН", а також співробітники Tut.by: Марина Золотова, Ганна Колтигіна, Ганна Єрмаченок і Галина Власик. Зазначається, що журналісти мають статус затриманих, а не заарештованих. 

Всіх затриманих журналістів видань Tut.by і "БелаПАН" слідство підозрює в отриманні незаконного доступу до даних і новинної стрічки державного інформаційного агентства "БелТА". В останнього є платна підписка, яка коштує близько 300 дол. на місяць, її не було ні в кого з журналістів.

За словами Левшиної, інформацію державного видання "БелТА" журналісти використовують через те, що самі не мають доступу до державних структур і керівництва держави. Також вона додала, що працівники "БелаПАН" користувалися виключно тією інформацією, яку "БелТА" розміщувала у себе на сайті у відкритому доступі, і завжди давали посилання на першоджерело.

Зараз СК порушив кримінальну справу за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу Республіки Білорусь ("Несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації"). Журналістам може загрожувати штраф, арешт на строк від трьох до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років. 

Приводом для порушення кримінальної справи стало повідомлення "БелТА" про збої при здійсненні доступів до платної підписки послуг, які надавалися названим підприємством одному із його замовників, коли СК проводив перевірку, то виявив численні факти неправомірного доступу до комп'ютерної інформації, власником якої є "БелТА". За інформацією слідства, за 2017-2018 рр. скоєно понад 15 тисяч несанкціонованих підключень до інформації, що зберігається в комп'ютерній системі підприємства.

Того ж дня МЗС Білорусі заявило, що затримання не мають політичного підґрунтя, а Рада Європи звернулася до влади Білорусі із закликом звільнити журналістів.

Наступного дня, 8 серпня, білоруські силовики прийшли з обшуками додому до кореспондента російської редакції Deutsche Welle Павла Биковського і до журналіста видання "Білорусь і ринок" Олексія Жукова, їх затримали на три доби.

Того ж дня з обшуком прийшли до редакції Realt.by і забрали журналістів Ігоря Хмару, Марію Сороку, Олену Масловську і головного редактора Владислава Кулецького до Слідчого комітету. Після допиту їх відпустили.

Також 8 серпня відбувся обшук в державній газеті "Культура", нікого з працівників не затримали.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів