У Білорусі в Tut.by другий день триває обшук

Також вранці силовики прийшли з обшуком до фрілансера DW Павла Биковського і журналіста Олексія Жукова

Обшуки в редакції Tut.by 7 серпня tut.by

У Білорусі тривають обшуки у журналістів - обшук у самій редакції Tut.by закінчений, проте співробітники Слідкому прийшли з обшуком в інші підрозділи компанії, повідомляє Тut.by.

"За даними на 8 ранку середи обшук в редакції закінчений, але в інших підрозділах компанії триває", - зазначили в Тut.by.

"Радіо Свобода" відзначило, що обшук проходить на 8 поверсі, де розташований офіс великого інтернет-провайдера hoster.by. Він обслуговує більше 60% білоруських сайтів. З 2012 року hoster.by є технічним адміністратором національних доменних зон .by .БЕЛ. Зазначимо, що hoster.by - це бізнес засновника Tut.by Юрія Зісера.

Новини за темою: Кількість журналістів, затриманих у Білорусі, зросла до семи

Також сьогодні вранці в 8:30 фрілансер DW Павло Биковський написав Facebook, що до нього прийшов Слідчий комітет. 

Міліціонери пояснили Биковському, що прийшли проводити перевірку та обшук за адресою, а не до нього особисто, і що мають ордер прокурора. Статусу підозрюваного у Биковського немає, повідомляє портал Тut.by.

Затримання журналіста Олексія Жукова RFRM

Крім цього, близько 10 ранку затримали журналіста Олексія Жукова (раніше працював у газеті "Білоруси і ринок", очолював журнал "Білоруське сільське господарство"). Його разом з дружиною забрали з дому в Боровлянах співробітники СК. Свідком затримання став кореспондент RFRM.

Також сьогодні затримали 4 журналістів порталу про нерухомість Realt.by Ігоря Хмару, Марію Сороку, Олену Масловську та головного редактора Владислава Кулецького. Їх доставили на допит в Слідком, також забрали їх техніку.

Новини за темою: У Білорусі затримали головного редактора видання Tut.by Марину Золотову

Як повідомлялося, 7 серпня обшуки і затримання пройшли в офісах компаній Tut.by і "БелаПАН"

На допит в слідчий комітет були доставлені головний редактор TUT.BY Марина Золотова, Ганна Калтыгина, Галина Уласик,Уляна Бобоед, Дмитро Бобрик Анна Ермаченок. Була затримана екс-редактор Tut.by Євгенія Березюк, яка не працювала на порталі з 2016 року. 

Увечері деяких журналістів стали відпускати на свободу, були звільнені Уляна Бобоед, Дмитро Бобрик та Євгена Березюк. 

Рада Європи звернувся до влади Білорусі із закликом звільнити журналістів. У свою чергу Міністерство закордонних справ Білорусі заявляє, що затримання журналістів не є політичним справою.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів