SCC International

Кілька тисяч людей беруть участь в акціях протесту в іспанській Барселоні із закликом "зупинити сепаратистський переворот", повідомляє видання Razon.

За даними газети, акції було організовано активістами "Громадянського суспільства Каталонії" (SCC) під загальним гаслом "За свободу, демократію і співіснування!".

Як повідомляється, протестувальники рухаються в бік центральної площі, на якій розташована будівля каталонського уряду.

"Ми тут, щоб звернути увагу на те, що демократія, співіснування і свобода перебувають під загрозою через процес, що представляє небезпеку для порядку і дотримання закону", - цитує видання слова голови SCC Хосе Домінго. Він додав, що ці акції було організовано, щоб чинити опір сепаратистським рухам та зупинити "інституційний державний переворот".

Нагадаємо, 9 листопада 2015 р. парламент Каталонії ухвалив резолюцію щодо незалежності від Іспанії і план відділення від країни, яку згодом анулював Конституційний суд.

У Каталонії розраховували, що їхня заява про незалежність дозволить відокремитися протягом 18 місяців.

У ході місцевих виборів, які відбулися у вересні в Каталонії, більшість місць у місцевих органах влади отримали прихильники відокремлення провінції від Іспанії. При цьому іспанська конституція не дозволяє відділення регіонів.

9 листопада 2014 р. в Каталонії відбулося масове опитування населення щодо незалежності регіону. Тоді за незалежність Каталонії проголосувало 80% опитаних (близько 2 млн каталонців). Іспанський уряд вважає опитування незаконним і подало кілька позовів до Конституційного суду.