Міністр у справах сім'ї та соціальній політиці Туреччини Фатма Бетуль Саян Кайя
Anadolu

Дії влади Нідерландів є незаконними, антидемократичними і нелюдськими. Про це заявила міністр у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Саян Кайя, яку напередодні було вислано з Нідерландів до Німеччини, на спільній прес-конференції з міністром енергетики і природних ресурсів Туреччини Бератом Албайраком після прибуття до Стамбула, передає Anadolu.

"Як міністр, який має дипломатичний паспорт, я планувала зустрітися з громадянами Туреччини в Нідерландах на території генконсульства, яка вважається турецькою територією. Згідно з міжнародним правом, ніякого дозволу для подібних зустрічей не потрібно", - підкреслила міністр.

"Як жінка і як міністр, я зіткнулася з дуже жорсткими діями поліції Нідерландів. Трагікомічно, що цей інцидент стався всього за три дні після Міжнародного жіночого дня - 8 Березня", – зазначила Кайя.

"Дії влади Нідерландів є нелюдськими і далекими від етичних норм. Ми пережили дуже важку ніч у країні, де люблять поміркувати про демократію, права людини і свободу слова", - додала міністр.

Чиновниця зазначила, що було взято під варту тимчасового повіреного у справах Туреччини, який має ранг посла. "Крім того, було затримано п'ятьох співробітників моєї охорони. Поліцейські Нідерландів вивели нас з машини і доставили до центру поліції на кордоні з Німеччиною. Нас протримали там півтори години. Ми зіткнулися з дуже грубим і жорстким зверненням", - сказала Фатма Бетуль Саян Кайя.

Міністр зазначила, що світова спільнота повинна рішуче засудити дії влади Нідерландів. З відкритою критикою повинні виступити і західні політики.

Своєю чергою Берат Албайрак назвав дії влади Нідерландів прямою загрозою для майбутнього Європи. "Як правова держава, Туреччина вживе всіх необхідних заходів щодо офіційного Амстердама", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, у Нідерландах поліція не пропустила до турецького генконсульства міністра Туреччини. За годину до цього Нідерланди відмовили у видачі дозволу на посадку літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

До турецького генконсульства у Роттердамі вийшли близько 1 тис. осіб з турецькими прапорами, вони висловлювали підтримку турецьким властям. Поліція Нідерландів застосувала водомети для розгону акції протесту проти дій голландських властей щодо турецьких чиновників.

Подробиці скандалу між Нідерландами та Туреччиною читайте в матеріалі 112.ua.