Туреччина розслідує закупівлю вугілля у бойовиків ОРДЛО

Анкара розслідує купівлю місцевими фірмами антрациту з окупованої частини Донбасу

Открытый источник

Туреччина розслідує купівлю місцевими фірмами антрациту з окупованої частини Донбасу, повідомляє "Польське радіо".

В Анкарі переконують, що Туреччина є першою після України державою світу, що розслідує купівлю місцевими фірмами антрациту з окупованої частини Донбасу.

Натомість країни Європейського Союзу ігнорують цю проблему. До зміни підходу у цій справі може спонукати Європейська комісія, яка однак наразі уникала однозначної відповіді на запитання, чи купівля вугілля в охоплених санкціями "Л/ДНР" порушує європейське законодавство.

Видання Dziennik Gazeta Prawna звернулося до дипломатичних установ 18 європейських держав із питанням про те, що вони зробили, аби заблокувати закупівлю вугілля з тієї частини Донбасу, яка контролюється сепаратистами. У відповідях домінують спроби переадресувати питання до когось іншого або заяви про повагу до територіальної цілісності України. Більшість міністерств, до яких звернулася газета, взагалі не відповіла на її запит. У тому числі й бельгійське, чия країна є другою в ЄС за обсягом імпорту цієї сировини (431 тис. тонн з березня 2017 до липня 2018 років).

Новини за темою: Україна на 3 роки ввела санкції проти WebMoney і ряду російських постачальників вугілля з Донбасу

Відсутність зацікавлення цим питанням проявила також і влада Болгарії (80 тис. т). Митне агентство в Софії наголошує, що ЄС ввів ембарго лише на торгівлю з Кримом і Севастополем.

"Немає аналогічних правових актів, які забороняли б імпорт із самопроголошених так званих і невизнаних "Донецької і Луганської народних республік", – відповіли там.

Такої ж інтерпретації дотримуються уряди інших держав, у тому числі й Польщі.

Новини за темою: Росія відреагувала на звинувачення в постачаннях санкційного вугілля з КНДР

Проте юристи, з якими розмовляли автори статті, наголошують, що можлива також інакша інтерпретація євросоюзного законодавства: оскільки обидві так звані республіки опинилися в чорному списку ЄС, то нелегальною є кожна трансакція, яка приносить їм прибуток.

5 липня євродепутат Ярослав Валенса звернувся до Єврокомісії із запитом про обов'язкову інтерпретацію цього питання. Відповіді немає досі.

Нагадаємо, що раніше міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський підтвердив факт постачання в країну 11 тис. тонн антрациту з окупованих районів Донбасу.

Відзначимо, що в Україні в кінці 2016 року була розгорнута блокада залізничних шляхів, по яким постачалося вугілля з окупованих територій Донбасу. Влада заявляла, що цим постачанням немає альтернативи, і допускала можливість віялових відключень електроенергії з кінця березня. Паралельно Україна домовлялася про постачання вугілля зі США і вже тоді планувала знову закуповувати його в ПАР. Наприкінці травня в Україну прибув перший контейнеровоз типу Panamax із вантажем вугілля-антрациту з ПАР.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів