Біналі Йилдирим. Фото з архіву.
Open source

Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим засудив дії влади Нідерландів, які не дозволили міністру у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатмі Бетуль Саян Кайї увійти на територію турецького генконсульства в Роттердамі, і підкреслив, що відповідні заходи Анкари не змусять себе чекати, передає турецьке агентство Anadolu.

"Ми рішуче протестуємо проти дій влади Нідерландів. Відповідні заходи Анкари будуть гранично жорсткими. Тиск на Туреччину і міністра, який має дипломатичну недоторканність, є неприпустимими", -підкреслив Йилдирим.

Новини за темою: "Фашисти і пережитки нацизму": Політичний скандал між Нідерландами і Туреччиною

Прем'єр нагадав, що міністр у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини перебувала в Європі з метою інформування громадян Туреччини в цій країні щодо конституційних поправок, винесених на референдум 16 квітня в Туреччині.

"Фатма Бетуль Саян Кайа провела зустрічі з турками Німеччини, звідки попрямувала в Нідерланди для зустрічі з представниками місцевої турецької громади. Однак шлях їй перегородила поліція", - повідомив прем'єр, назвавши події в Роттердамі "великим дипломатичним скандалом".

За словами Йилдирима, незважаючи на дипломатичні зусилля Туреччини, врегулювати питання організації зустрічі турецького міністра зі співвітчизниками в Роттердамі так і не вдалося.

"Друзі з країн Європи, які принагідно люблять розмірковувати на тему демократії та свободи слова, зрештою самі проявили неповагу до прав людини", - сказав прем'єр.

Новини за темою: Глава МЗС Туреччини скасував запланований візит до Швейцарії, - ЗМІ

Йилдирим закликав турків, що проживають у Нідерландах, до спокою.

"Члени турецької діаспори не повинні піддаватися на провокації. Найкращою відповіддю для подібного роду фашистських методів стане референдум 16 квітня", - підкреслив прем'єр.

Нагадаємо, у Нідерландах поліція не пропустила до турецького генконсульства міністра Туреччини. За годину до цього Нідерланди відмовили у видачі дозволу на посадку літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган назвав владу Нідерландів "фашистами і пережитками нацизму". Він зробив різку заяву на мітингу в Стамбулі. Причому буквально за день до цього Ердоган звинуватив у "нацистських методах" (Nazi practices) Німеччину, яка також, як і Нідерланди, була проти агітації турецькими політиками на території країни перед майбутнім референдумом щодо розширення повноважень президента Туреччини.