Agence France-Presse

Міністерство закордонних справ Туреччини скерував Нідерландам дві ноти протесту. Про це повідомляє видання "Анадолу".

Як повідомляє видання, в одній з нот офіційна Анкара засудила дії влади Нідерландів щодо турецьких міністрів. Як повідомляється в ноті протесту, введені обмеження були далекими від дипломатичного етикету та загальноприйнятих міжнародних норм. "Туреччина очікує від влади Нідерландів офіційних вибачень у письмовому вигляді", - йдеться в ноті.

В іншій ноті Анкара закликала офіційний Амстердам розслідувати обставини порушення прав представників турецької громади в Нідерландах на мирне зібрання, а також вжити заходів судового, адміністративного та кримінального характеру, після чого проінформувати зовнішньополітичне відомство щодо результатів.

Нагадаємо, у Нідерландах поліція не пропустила до турецького генконсульства міністра Туреччини. За годину до цього Нідерланди відмовили у видачі дозволу на посадку літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

До турецького генконсульства у Роттердамі вийшло близько 1 тис. осіб з турецькими прапорами, вони висловлювали підтримку турецьким властям. Поліція Нідерландів застосувала водомети для розгону акції протесту проти дій голландських властей щодо турецьких чиновників.

Вранці 12 березня перед генконсульством Нідерландів у Стамбулі поновилася акція протесту проти рішення нідерландського уряду заборонити візити глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу і міністра у справах сім'ї та соціальної політики Фатми Бетуль Саян Кайї для зустрічей з турецької діаспорою.